Ameliyatsız çene ve boyun estetiği ile genç görünmek mümkün

Ameliyatsız çene ve boyun estetiği ile genç görünmek mümkün

40 yaşın üzerindeki dünyaca ünlü starlarının çene hatlarının bu kadar sıkı ve çene konturunun bu kadar belirgin olması sizin de dikkatinizi çekmiyor mu? Çeneleri nasıl 20’li yaşlarındaki gibi duruyor? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ameliyatsız çene ve boyun estetiği operasyonları hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

Çene ve boyun bölgesindeki genç görünümün sırrı günümüzde yaygın olarak kullanılan ameliyatsız bir estetik cerrahi prosedürü olan Nefertiti botoksudur. İsmini Mısır kraliçesi Nefertiti’den alan bu prosedürün özelliği çene konturunun belirginleştirilmesinin yanı sıra boynun uzun ve gergin görünmesini de sağlar. Anti-aging yani gençleştirme estetiklerinde sadece göz ve ağız çevresindeki kırışıkların tedavi edilmesi yeterli olmayabilir. Çünkü zamanla çene ve boyun da yaşlanır. Çene çizgisi belirsiz bir hal alır, boyunda kat izleri oluşur. Estetik cerrahide botoks enjeksiyonu ile bu sorunlar giderilebiliyor.

Çenedeki bu sorun doğuştan olabileceği gibi yaşlanmaya ya da aşırı kilo almaya bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Nefertiti botoksu ile yüz yeniden şekillendirilerek çene kısmı inceltilerek yüz oval hale getirilebilir. Günümüzde yüzdeki kırışık tedavisinin yanı sıra çene çizgisini kuvvetlendirmek için de botoks yaygın olarak talep edilmektedir. Kişinin yaşını değerlendirirken zihnimizin ilk değerlendirdiği şey, yüz şeklidir. Üçgen yüz, yani çıkık elmacık kemiği ve belirgin çene yapısı genç görünümün neredeyse sembolü durumundadır.

Yüz şekli genç görünmede çok önemli

Aslında, çene ve boyun bölgesi gergin olan bir kişiyi göz çevresinde kırışık olsa da daha genç görebiliyoruz. Kısacası sadece göz çevresi ve alındaki çizgileri ortadan kaldırmak yetmiyor, yüz şeklini belirleyen çene çizgisinin de belirgin olması gerekebiliyor. Günümüzde insanlar yüzündeki estetik sorunlar ve tedavisi hakkında çok daha bilinçli… Nefertiti botoksu uygulanan estetik cerrahi yöntemlerinden birisidir. Bıçak altına yatmadan, hyalüronik asit enjeksiyonu ile ameliyata gerek kalmaksızın yüz şekli değiştirilebilir. Kişinin olduğundan daha genç görünmesi sağlanabilir.

Nefertiti botoksu, ortalama 15 dakika süren ağrısız bir işlemdir. Ameliyatsız bir işlem olduğu için etkisi geçicidir. Çene çizgisi kaybolmaya başlayınca hastanın talebine göre tekrarlanabilir. Bu süre kişiden kişiye ve kullanılan ürünün kalitesine göre farklılık gösterir. Her türlü estetik operasyonlarda olduğu gibi mutlaka alanında uzman kişiler tarafından klinik ortamda yapılmalıdır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS