Ameliyatsız gençleştirme estetikleri

Ameliyatsız gençleştirme estetikleri

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ameliyatsız gençleştirme estetiklerini sizler için anlattı.

Öğle arası estetiği denilen ameliyatsız burun estetiğine olan talep de her geçen gün artmaktadır. Ortalama 15-20 dakika içinde burun küçültme hariç her türlü şekil bozukluğunun dolgu enjeksiyonu teknikleri ile tedavi edilebilmesi kişilere çok cazip gelmektedir. Özellikle ameliyat korkusu olan, ameliyat sonrası iyileşme sürecini bekleyecek vakti olmayanlar için çok daha uygun bir seçenektir. Sonuçlarının hemen görünür hale gelmesi, iyileşme süreci olmaması tercih edilme sebepleri arasındadır. Belli bir süre içinde tekrarlanması gereken geçici uygulamalardır. Karar verme aşamasında bu noktanın da göz önünde bulundurulması gerekir.


Çene estetiği


Çenedeki en yaygın şekil bozuklukları hacim eksiklikleri, çene büyüklüğü, çene hattı çizgisi belirsizliği, asimetri ve çene altı sarkmaları olarak sayılabilir. Dolgu malzemeleri enjeksiyonu ile artan çene projeksiyonu, daha 'V' şeklinde bir yüz şekli oluşturabilir. Bu, çenenin oranları yüzün diğer özellikleri ile uyumlu hale getirebilir ve yüzün genel estetiği artırılabilir. Masseter ve Nefertiti enjeksiyon teknikleri ile çenenin boyutu duruma göre azaltılabilir ya da artırılabilirken boyun bölgesindeki kırışıklar da tedavi edilebilir.


Yanak estetiği


Ameliyatsız tekniklerle yanağa ihtiyaç doğrultusunda hacim kazandırılabilir ya da yanak küçültme yapılabilir. Hacim kazandırmak için dolgu teknikleri kullanılırken, yanak küçültme için liposuction yani yağ alma tekniği kullanılabilir. Dolgu malzemesi olarak hyalüronik asit ya da kişinin kendi yağ hücreleri kullanılabilir. Hyalüronik asit için enjeksiyon tekniği kullanılabilir. Yağ enjeksiyonu için mikro ya da nano yağ enjeksiyonu teknikleri tercih edilebilir.


Göz kapağı estetiği


Gözlerin altında koyu halkalar oluşmasının bir numaralı nedeni, gözyaşı kanalındaki hacim kaybından kaynaklanmaktadır. Işık dolgusu ile göz altındaki bu çukurluklar eşit seviyeye getirilerek ışığı eşit düzeyde yansıtması sağlanır. Aynı zamanda cildin nem ve yağ eksiği de giderilerek kalitesi artırılır. Işık dolgusunda cildin beslenmesini ve nemlenmesini sağlayan, doğal cilt yapısında da bulunan hiyalüronik asit ve gerekli besin maddelerinin (antioksidanlar, amino asitler, vitamin B6) bir karışımından oluşan özel bir içerik kullanılır. Ve bu içerik çok ince uçlu iğnelerle göz altına ortalama 15 dakikalık ağrısız bir işlemle enjekte edilir.


Kaş kaldırma estetiği


Botoks enjeksiyonu ile sadece kırışıklıklarınızı tedavi ettirmekle kalmaz, aynı zamanda üzgün, yorgun ve yaşlı görünüme neden olan kaş düşüklüğünü de tedavi ettirebilirsiniz. Botoks enjeksiyonu ile kaşınızı ameliyata gerek kalmaksızın kaldırabilir, sadece birkaç dakikalık bir operasyonla daha genç bir görünüme sahip olunabilir.


Dudak estetiği


Hacmini ve şeklini kaybetmiş dudaklar da yüzde yorgun, mutsuz ve yaşlı bir görünüme neden olur. Dudak dolgunlaştırma işlemi ile dudağınızın konturunu düzeltebilir, şeklini ve kalınlığını değiştirebilir, daha çekici, daha enerjik ve daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Geçici bir işlem olan dudak dolgusu işlemi ile ortalama 6 ayda bir dudağınızın görünümünü ve boyutunu istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.


Kırışık estetiği


Botoks ve dolgu enjeksiyonları ile göz çevresi, kaş arası, alın ve dudak çevresindeki mimik kırışıklıkları ile hacim kayıpları ameliyatsız bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Ortalama 15-20 dakika süren bu işlemlerle hastalar bu bölgelerdeki kırışıklıklardan kurtularak daha genç ve daha canlı görünüme kavuşabiliyor. Operasyondan sonra iyileşme sürecine gerek olmadığı için de normal hayatlarına ara vermeden devam edebiliyorlar. Uzmanlar tarafından yapıldığında gayet doğal bir görünüm sağlayan botoks ve dolgu işlemlerinin kullanılan malzemenin türüne göre 6 ay ile 2 yıl arasında etkileri devam edebilmektedir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS