hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  5 Yaş Etkinlik Önerileri... 5 Yaşında Çocukla Evde Yapılabilecek Aktiviteler...

  5 Yaş Etkinlik Önerileri... 5 Yaşında Çocukla Evde Yapılabilecek Aktiviteler...
  expand

  5 yaş etkinlik önerileri arasında evde hazine avı, boyama etkinlikleri ve yazı-şekil etkinlikleri yer alır. 5 yaşındaki çocuklar etkinlik yaparken çok soru sorar ve her şeyi öğrenmek ister.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  5 Yaş Etkinlik Önerileri

  Okul öncesi yaşlardan biri olan 5 yaş çocuklar için oldukça önemlidir. Sosyal becerileri ve el göz koordinasyonları gelişmiş olan çocuklar daha keyifli zaman geçirirler. 5 yaşındaki etkinlik önerileri de ebeveynler tarafından bundan dolayı merak edilir. 5 yaşındaki çocukların boyama yapması ya da çizimlerle uğraşması onları mutlu eder.

  Sayıları saymaya başlamak ya da kelimeler hakkında fikir sahibi olmaktan hoşlanırlar. Tek oyun oynamaktan çok hoşlanmadıkları için genelde anne babaları ya da arkadaşlarıyla oyun oynamak isterler. Evde hazine avı ya da saklambaç hoşuna giden oyunlardandır. Evde bir şeyler saklayarak sonrasında çocukların bulmasını istemek onların keyifli zaman geçirmelerini sağlar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  5 Yaşında Çocukla Evde Yapılabilecek Aktiviteler

  5 yaşındaki çocuklar sorumluluk alma duygusunu edinmeye başlamışlardır. Dil gelişimi, motor gelişimi ve el göz koordinasyonu açısından da etkinlikler oldukça önemlidir. Evde yapılabilecek etkinlikler de oldukça merak edilmektedir.

  Öncelikle 5 yaşındaki çocuklara evde rakam eşleştirme etkinliği yaptırmak mümkündür. Aynı zamanda parmak kukla etkinliği, gökkuşağı yapma ve kağıttan basketbol oynamak hoşlandıkları aktiviteler arasındadır. Emoji eşleştirme aktivitesi de oldukça sevilen bir oyundur ve 5 yaşındaki çocuklar oldukça eğlenirler. Saklambaç oyunu ve evde hazine avı ile 5 yaşındaki çocukların keyifli zaman geçirmeleri mümkündür. 

  5 Yaş Çocuk Gelişimi

  5 yaşındaki çocuklar net konuşmaya başlarlar ve tam cümleler kurarlar. Sallanmaktan ya da bir yerlere tırmanmaktan hoşlanırlar. Bazen uyumlu olsalar da bazı durumlarda çok ısrarcı olabilirler. 5 yaşındaki çocuklar rahatlıkla bir şeyler yazma ve çizme aşamasına gelmişlerdir. Aynı zamanda en az 10'a kadar sayabilirler. Her ne kadar zamanları karıştırsalar da konuşma ve kendini anlatma konusunda oldukça başarılıdırlar. Neyin gerçek olduğunu neyin oyun olduğunu ayırt edebilirler. Kurallara uyarlar ve kız erkek farkını da bilirler.

  5 Yaşındaki Çocuklar İle Neler Yapılır?

  Tek başına bir şeyler yapmaktan hoşlanmadıkları için 5 yaşındaki çocuklar sürekli ebeveynleri ile oynamak isterler. Bu nedenle her aktivitede ebeveynlerinin yanında olmasını ve kendilerini onaylamalarını isterler. Parmak kukla oyunu ya da boyama oyunları 5 yaşındaki çocukların severek yaptıkları etkinlikler arasındadır. Ev yerine dışarda oyun oynamaktan daha fala hoşlanırlar ve bu nedenle evde durmak istemezler. 5 yaşındaki çocuklar oyun oynarken çok fazla soru sorarlar ve her şeyi merak ettiklerinden öğrenmeye çalışırlar. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow