Anne karnındaki bebeğe böbrek ameliyatı hayat kurtardı

Anne karnındaki bebeğe böbrek ameliyatı hayat kurtardı

Antalya'da idrar torbası şişen ve böbreklerinde genişleme görülen bebek, Pof. Dr. Selahattin Kumru ve ekibi tarafından anne karnında, 16 haftalıkken ameliyat edildi. Ameliyat sayesinde hayata tutunan ve 33. haftada doğan bebeğe Emirhan adı verildi. 31 yaşındaki anne Fatma Acar, "Doktorlarım sonunda yavrumu sağlıklı bir şekilde kucağıma verdi, çok mutluyum" dedi.

Anne karnında 16 haftalıkken idrar torbası şişen, böbreklerinde genişleme görülen ve yaşamasını sağlayan suyu azalan

annesi Fatma Acar (31), gittiği ilk hastanede, karnında kist olduğunu söylediklerini anlatarak, "Doktorlarımızın da tavsiyesi ile Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne yönlendirildik. Kist olmadığı ve bebeğimin idrar torbasında tıkanıklık olduğunu tespit ettiler. Ellerinden gelen tüm imkanları kullanan doktorlarım sonunda yavrumu sağlıklı bir şekilde kucağıma verdi, çok mutluyum" diye konuştu.


'Hastalığın uzmanına yönlendirildik'


Eşi Fatma Acar'ın hamileliğinin 3'üncü ayında, kontrole gittikleri hastanede, karnında kist olduğunu söylediklerini belirten baba Fevzi Acar (32) ise "Bu işin uzmanının hocamız olduğunu öğrendik. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne geldik. Hocamız gereken ilgi ve alakayı gösterdi. Çocuğumuzu bizlere sağlıklı bir şekilde teslim etti. 33'üncü haftalıkken şant çıktı ve erken doğum oldu, her şey yolunda" dedi. 
Yaklaşık 5 gün hastanede, kontrol altında tutulan Emirhan bebek, daha sonra taburcu edildi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS