hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Balgamı kökünden kazıyan yöntem

  Balgamı kökünden kazıyan yöntem
  expand

  Havaların soğumasıyla birlikte pek çok kişi öksürük ve balgam sorunundan şikayet ediyor. İbn-İ Sina'nın bin yıllık formülüyle balgam şikayetinden kısa sürede kurtulmanız mümkün.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kış mevsiminin gelmesi, kapalı alanlarda geçirilen vaktin artması hastalıkların artmasına sebep oldu. Son zamanlarda pek çok kişi soğuk algınlığı, öksürük ve balgam sebebiyle sorun yaşadığını belirtiyor. Peki, balgam bitkisel yollarla nasıl geçer?

  İbn Sînâ veya Ebu Ali Sînâ ya da Batılıların söyleyişiyle Avicenna, İslam'ın Altın Çağı döneminin en önemli doktorlarından, astronomlarından, düşünürlerinden, yazarlarından ve bilginlerinden biri olarak kabul edilen Fars polimat ve "polimerik erken tıbbın babası" olarak bilinen hekimdir.

   İbn-i Sina 980-1037 yılları arasında yaşamıştır. Ünlü hekimin reçeteleri halen son derece etkili oluyor.

  İşte, balgam ve öksürüğü kesen o tarif:

  2 yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezini ve bir çay kaşığı karabiberi bir su bardağı suyla birlikte cezveye alın. Karışımı 5 dakika kadar kaynatın.

  Ardından karışımı bir bardağa boşaltın. Karışım ılınmaya başladığında içebilirsiniz. Bu karışımı balgam ve öksürük sorunundan kurtulana kadar sürdürebilirsiniz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ayrıca pekmezli içeceği tükettiğiniz süreçte at kestanesi kremini kullanabilirsiniz. Bir miktar at kestanesi kremini göğüs bölgenize sürün ardından kremin üzerine sıcak havlu kapatın.

  Birkaç gün içerisinde sorununuzdan tamamen kurtulmanız mümkün olacaktır. At kestanesi kremini aktarlardan ya da internetten bulabilirsiniz. fiyatı ise 55 ile 150 lira arasında değişiyor.

  At kestanesi kremi, kan dolaşımını hızlandırır. Soğuk algınlığında göğse sürüldüğünde rahatlama sağlamaktadır. Sırt, boyun, eklem ağrısı ve incinme durumlarında rahatlıkla kullanılabilir. Romatizmalı hastalıklara iyi gelmektedir. Kas ağrılarında, damar ağrılarında son derece etkilidir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow