Baş Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir? Baş Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

Baş Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir? Baş Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

Baş Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir? Baş Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

Baş ağrısı, belirli nedenlere bağlı olarak başlayan ve zamanla şiddetini arttıran, bazen tıbbi desteğin sağlanması gereksinimlerinin meydana geldiği görülmektedir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Baş ağrısı sağlık açısından ciddi rahatsızlıkların arasında yer almaktadır. Erken müdahale edilmesi durumunda kontrol altına alınması mümkün olmaktadır.

Baş Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir?

Baş ağrısı rahatsızlıkları için 3 bölüme başvurmak gerekmektedir. Rahatsızlığın nedenin belli olmasına göre ilgini alan yeterli muayene ve tedavi işlemlerini sunmaktadır.

Nöroloji

Kulak burun ve boğaz

Dahiliye

Yukarıda yer alan bölüm doktorları, baş ağrısını sebeplerini bulunulması ve en hızlı tedavi süreçlerin belirlenmesinde son derece önemlidir. 

Baş Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

Baş ağrısına bağlı olarak bölümlerden nöroloji, beyin sapı ve omurilik sinir sistemi ile ilgili rahatsızlıkları ilgilenmektedir. Baş ağrısına neden olan sebeplerin incelenmesi konusunda nöroloji önemli tespitlerde bulunmaktadır. Diğer bir alan ise kulak burun ve boğaz, baş ağrısına sebebiyeti olan solunum yolları ile ilgili araştırmaları yapmaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Baş Ağrısının Nedenleri Nelerdir?

Günlük yeterli miktarda su tüketiminin yapılmaması durumunda baş ağrısı sıklık ile yaşanmaktadır.

Uzun süre aç kalınması durumunda, şiddetli baş ağrılarının oluşmasına neden olmaktadır.

Vücudun dinç ve sağlıklı olabilmesi için günlük uyku ihtiyacının karşılanması gerekmektedir. Bu aşamada yeterli uyku miktarının alınmaması durumunda baş ağrıların oluşumuna neden olmaktadır.

Belirli olaya bağlı olarak travmaların yaşanması durumunda yaygın baş ağrıları görülmektedir.

Bazı iş hayatı ve eğitim hayatında stres ile yorucu aşamalardan geçinilmektedir. Bu aşamada baş ağrıları strese ve yoğunluğa bağlı olarak baş göstermektedir.

Grip, nezle gibi hastalık süreçlerinde şiddetli baş ağrıların yaşandığı görülmektedir.

Beyinde oluşan tümörlerin yaptığı baskılar

Baş Ağrısı Yaşandığın Neler Yapılmalıdır?

Baş ağrısı yaşandığı an, zaman kaybetmeden uzman bir hekimden destek alınması ve gerekli muayene işlemlerinin yapılması son derce önemlidir. Erken müdahale ile daha büyük rahatsızlıkların önüne geçmektedir.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber