hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bel Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir? Bel Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

  Bel Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir Bel Ağrısına Hangi Bölüm Bakar
  expand

  Günümüz şartlarında en sık karşılaşılan durumların başında bel ağrısı gelmektedir. Özellikle ağır işlerde çalışan veya uzun süre iş yapan kişilerde bel ağrısı görülmektedir. Tabi yaşanan bel ağrısı bazen geçici olurken bazen ise uzun süre devam etmektedir. Bundan dolayı tedavi süreci oldukça önemlidir. Bunun için doğru bir bölüme giderek bel ağrısına karşı çözüm bulabilirsiniz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bel Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir? 

  Bel ağrısı dünya genelinde görülen en yaygın rahatsızlıklar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Çünkü günlük hayatın içerisinde ortaya çıkan birçok durum bel ağrısına neden olabilmektedir. Bel ağrısına karşı ilk gidilmesi gereken bölüm ortopedi bölümüdür. Çünkü ortopedi bölümü kas, kemik ve sinirleri incelemekle görevli olan bir bölümdür. Ayrıca her hastanede kolayca bulunabilen bir bölüm olduğu da bilinmektedir. 

  Bel Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

  Bel ağrısına ilk olarak ortopedi bölümü bakar. Ancak bazı durumlarda fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümüne gitmekte gerekebilir. Çünkü bel ağrısının çözümüne detaylı bir muayene sonucunda karar verilir. Zaten ilk olarak ortopedi bölümüne gittiğinizde sorunun kaynağı en iyi şekilde araştırılacaktır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bel Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

  Bel ağrısının oluşumuna neden olan birçok durum vardır. Özellikle masa başında yanlış ve uzun süre oturmak bel ağrısına neden olabilmektedir. Bel ağrısının diğer nedenleri ile şöyledir;

  - Hareketsizlik, 

  - Gereğinden fazla ağır bir obje kaldırmak, 

  - Eklem ve kemikte meydana gelen çeşitli rahatsızlıklar, 

  - Omurilik sorunları, 

  - Stres. 

  Bel Ağrısı Nasıl Geçer? 

  Bel ağrısının nedenleri belirlendikten sonra tedavi süreci başlar. Bu süreçte çeşitli ilaç ve iğneler kullanılabilir. Ayrıca bel ağrısı için en doğru tedavi yöntemlerden birisi ise fizik tedavi olarak dikkat çekmektedir. Bel ağrısına karşı özel egzersizler verilerek hastanın normal hayata dönmesi sağlanabilir. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow