hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bio enerji nedir?

  Bio enerji nedir
  expand

  Uzm. Yaşam Koçu ve Bioenerji Eğitmeni Birgül Sümer, bio enerjinin faydaları, hangi problemlerde fayda sağladığı ve nasıl yapıldığı hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hepimizin bildiği üzere kainattaki her şey enerjidir. Bizler de enerji varlıklarız, yani hammaddemiz enerjidir. İşte bio enerji de bizim bedenimizin çalışmasını sağlayan düşük voltajlı manyetik enerjidir.

  Biz bu enerjiyi sürekli olarak çekeriz. Bu yaşam enerjisidir. İşte bu enerji bedenimizde çakralar (enerji merkezleri) vasıtasıyla düzgün bir şekilde dağıtılır.

  Ancak çeşitli sebeplerle bu çakralarda herhangi bir tıkanıklık olduğunda yaşam enerjisi düzgün bir şekilde akmaz. O zamanda yeterince enerjiyle beslenemeyen bölgelerde çeşitli rahatsızlıklar oluşmaya başlar. Bio enerji de çeşitli yöntemle dışarıdan bu enerjiyi verildiğinde bu tıkanıklık aşılır ve o bölge zamanla daha iyi hale gelir.

  Bio enerjinin faydaları nelerdir?

  Evrendeki her şey enerjiyse o zaman bio enerji de aklımıza gelecek her türlü sorunda kullanılabilir.

  Bio enerji ise fiziksel, duygusal, mental ve ruhsal bedenlerimizde oluşacak sorunlarda etkilidir. Sadece o soruna yönelik kullanım söz konusudur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bugüne kadar genel kabul görmüş faydaları ise şu şekilde sıralanabilir:

  Bağışıklık sistemini güçlendirir, kan dolaşımını hızlanır, ağrıların giderilmesini sağlar, metabolizmayı hızlandırır, kronik yorgunluğu giderir, kişilerin manyetik alanını güçlendirir, kişilerin kendine ve çevresine karşı farkındalığını artırır, dışarıdan gelen negatif etkenler temizlenir, ruhsal gelişimi sağlar, kendine olan özgüveni artırır, kanserli hastalıklar daha hızlı iyileşir, tedavisi mümkün gözükmeyen hastalıkların iyileşmesine yardımcı olur, tüm ruhsal hastalıklara pozitif enerji yükler, kişilerin yaşama olan inançlarını artırır, beyinde yeni nöron bağlantıları oluşturarak zeka seviyesini yükseltir, zor olan doğal şartlara, iklime kolay uyumu sağlar, fiziksel bedeni enerjik hale getirir, kurumsal çalışma yerlerinin enerji aktivasyonuna yardımcı olur, çalışma performansını yükseltir, motivasyonu artırır, beynin uyuşuk bölgelerini harekete geçirir, kişilerin beynini daha aktif hale getirerek bilinci artırır, gizli potansiyelleri ortaya çıkarır, sakatlanmış kişilerin tedavi sistemini hızlandırır, bilinmeyen hastalıklar vücuttan atılır, insanların uyum içinde yaşamasını kolaylaştırır, kişilerin cinsel sorunlarını azaltır, vücuttaki ödemi ve gaz sorunlarını giderir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ancak enerji tıbbının içerisine girenler bilirler ki, her şey için hayallerinizi kendinize çekebilmek, frekansınızı yükseltebilmek için de enerji çalışmalarından faydalanabilirsiniz.

  Bio enerji seansı ne kadar sürer, nasıl yapılır?

  Bio enerji seansları ortalama 30 dakika 1 saat aralığında yapılır. Bu çalışma öncesinde bioenerjist kendini özel meditasyon gibi tekniklerle kendisini rahatlatır. Danışan uzanır, danışanın da rahatlaması sağlanır. Ardından bioenerjist bedenindeki enerjiyi çıkartır ve bunu danışan üzerine uygular. Tabii bu uygulama rastgele yapılmaz, 2 yönü vardır. Birincisi hastanın sorunu doğrultusunda standart uygulama ile birlikte bioenerjistin sezgisel olarak çalışmasını yapar. Farklı ekollerde farklı çalışmalar görülebilir. Bununla birlikte hepsi kendi içinde doğrudur. Hepsinin kendi içinde bir mantığı vardır. Ortalama 6-8 seans arası çalışılmasını tavsiye edilmekle birlikte bazen bu süre kısalabilir veya uzayabilir.

  Bio enerji seansından sonra neler olur? İşe yaradığı nasıl anlaşılır?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Genellikle gelen danışanlarımız ilk seanstan itibaren rahatlamayı hissederler. Daha enerjik oldukları gibi ağrılarında ve diğer şikayetlerinde azalma kendini belli ederken günlük yaşamlarında, ilişkilerinde iletişimlerinde farklılıkları görmeye kendilerine ve hayata farklı bakmaya başlarlar.

  Tüm bunlarla birlikte bio enerji çalışması yaptıktan sonra süreç sonlanmaz. Bu enerji beden içerisinde çalışmaya devam eder. Sadece danışanın problemi değil farklı etkileri de zamanla ortaya çıkar. Ortalama olarak beden içerisinde 9 aya kadar bu enerji çalışır. Çoğu danışan, aradan aylar geçtikten sonra farklı konularda algılarının arttığını söylemektedirler.
  İlk çalışmadan sonra danışanın durumuna göre, vücutta ısınma, Soğuma, terleme, dışkı renginin ve sıklığının değişmesi, esneme gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Bu etkiler içerde enerjinin dönmesi ile alakalıdır. Olmaması ise çalışmanın etkisiz olduğu anlamına gelmez. Belirtiler kişiye göre değişebilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kimler bio enerji yapabilir?

  Günümüzde birçok insan internette dolaşan videolar aracılığıyla bunu yapmaya çalışmaktadırlar. Kısmen de olsa yapılabilir. Ancak enerjilerle çalışmak çok keyifli olmakla birlikte doğru yapılmazsa negatif enerji bizde hastalık oluşturabilir. Herkes tarafından basitçe öğrenilerek uygulanabilecek olan bu teknik için işin uzmanı ve buna bilimsel olarak yaklaşabilecek bir eğitmenden eğitim almak önemlidir.

  Bio enerji herkes tarafından yapılabilir. Bununla beraber kas yapmak gibidir. Yaptıkça hem enerji alanınız kuvvetlenir. Hem de daha fazla enerji ellerinizden akmaya başlar.

  Bu yüzdendir ki verilen eğitimlerde sadece bio enerjinin kullanılmasını anlatmakla kalmak yerine bol egzersizler yaptırarak, meditasyon teknikleri vasıtasıyla gelen kişilerin enerji alanlarının kuvvetlenmesi hedeflenir. Ayrıca günlük yaşamlarında enerjilerini koruyabilecekleri yaşamları içerisine almaları gereken birçok unsurdan bahsedilir.

  Bio enerji öğrendiğinizde sadece başkalarına yapmanız ve bu işi meslek olarak yapmanız gerekmez. Kendinize de uygulamalar yapabilir, hayatınızda müthiş değişimler oluşturabilirsiniz.

  Enerji zaman ve mekan tanımaz, herhangi bir forma girmez. Bu yüzden uzaktan çalışma ve seans yapmak mümkündür.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow