Böbrekleri temizlemek için ne yemeli?

Sağlıklı bir yaşam için böbrek fonksiyonlarının düzgün çalışması son derece önemli. Böbrek taşı oluşmasını engellemek ve ileride daha ciddi böbrek hastalıklarıyla karşı karşıya kalmamak için böbreklerinizi düzenli olarak temizlemeniz, bir nevi böbreklere yönelik bir detoks uygulamanız gerekiyor. İşte böbreklerinizden tüm toksini atmanızı sağlayacak besinler…Dutsu meyveler
Doğa tarafından birçok hastalıkla savaşmak için yetkilendirilmiş dutsu meyveler antioksidan açısından oldukça zengin. Ayrıca içerdiği kinin sayesinde üreyi ve ürik asiti böbreklerden atarak böbrek sağlığını güçlendirir.
Zencefil
Kanı temizler ve böbreği toksinlerden arındırır. Çiğ ya da pişmiş farketmeksizin böbrek için en iyi yiyeceklerden biridir.
Diyabetleri hastaların böbrek sağlığını korumasına yardımcı olur
Yoğurt
Yoğurt gibi mayalanmış süt ürünleri probiyotik olmaları açısından böbrek sağlığında önemlidir. Barındırdığı iyi bakteriler böbreğin bağışıklık kazanmasını sağlar.
Maydanoz
Böbrek sağlığı için, özellikle de böbrek taşı tedavisi için maydanoz oldukça etkilidir.
Kabak çekirdeği
Antioksidan, mineral ve vitamin açısından zengin olmasıyla oldukça faydalıdır. Böbreği serbest radikallerden korur.
Zerdeçal
Antiseptik özelliği taşıyan zerdeçal bir çok ilacın da içinde bulunuyor.
Limon
Böbrek taşlarını ve böbrek kumlarını ağrısız, acısız dökmeye yardımcı olur. Böbreklerinizi düzenli çalıştırarak, iyi bir idrar söktürücü özellik gösterir.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS