Boy Uzatma Hareketleri Neler? Evde Egzersiz Yaparak Boy Uzar Mı?

Boy Uzatma Hareketleri Neler? Evde Egzersiz Yaparak Boy Uzar Mı?

Kişi hangi yaşta olursa olsun doğru şekilde ele alacağı boy uzama egzersizleri sayesinde, belli oranlarda boyunu uzatma şansını elde edebilir. Özellikle omurlar arasındaki mesafeyi açma ve bunu 3 veya 4 cm kadar uzatma gibi bir fırsat, farklı yaş gruplarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Boy uzatmaya yönelik egzersiz hareketleri üzerinden yola çıkılarak hazırlanmış hareketler, fiziksel açıdan kişinin belli oranlarda uzamasına olanak vermektedir. Özellikle belli bir yaştan sonra boyu kısalan ve boyunun uzamasını isteyen pek çok kişi adına, kolay şekilde uygulanabilecek farklı egzersizler bulunuyor.

Boy Uzatma Hareketleri Neler?

Düzenli şekilde yapılacak egzersizler ile beraber boy uzatma hareketleri 3-4 santimetre kadar boy uzamasına olanak veriyor. Tabii omurlar arasını açmak ve boyu uzatabilmek için en önemli hususlardan biri, boy uzatma hareketlerini periyodik olarak düzenli gerçekleştirmektir.

- Kobra boy uzatma hareketi
- Kedi esneme boy uzatma hareketi
- Temel bacak boy uzatma hareketi
- Köprü boy uzatma hareketi
- Masa boy uzatma hareketi
- Esneme hareketi ile boy uzatma
- Süper esneme hareketi ile boy uzatma
- Eller ensede yay hareketi ile boy uzatma
- Duvarda esneme ile boy uzatma hareketi
- Temel kıvrılma ile boy uzatma hareketleri
- Düz bacak yukarı boy uzatma hareketi
- Kase boy uzatma hareketi
- Süper hava germe boy uzatma hareketi
- Masaya bastırma hareketi
- Barda asılmak

Her gün belirli zaman aralıklarında periyodik olarak farklı sayılarda gerçekleştirilecek yukarıdaki hareketler, omurlar arasındaki mesafenin belli miktarlarda açılarak kişinin boyunun uzamasına olanak vermektedir.

Evde Egzersiz Yaparak Boy Uzar mı?

Fiziksel anlamda evde yapılacak olan egzersiz ile beraber boy uzatmak mümkün. Zira insan vücudu bu konuda hangi yaşta olursa olsun boy uzamaya açık bir yapıya sahiptir. Önemli olan hareketleri uygun şekilde ve periyodik olarak gerçekleştirmektir. Yetişkin kadın ya da erkek ve çocuk fark etmeden, omurlar arasındaki mesafeyi eşit oranda belli miktarlarda açmak mümkün. Her bir hareket farklı süreler üzerinden ele alınmalı ve belli saniyeler süre boyunca egzersiz hareketini yaparken sabit durulmalıdır.

Boy Uzatma Hareketleri Yeterli midir?

Boy uzatma hareketleri tek başına boyun uzaması için yeterli gelmez. Bunun için sağlıklı beslenmek ve düzenli uyku ile beraber Spor çok önemlidir. Karbonhidrat yağ ve protein gibi kaynakların yanı sıra, aynı zamanda vitamin ve mineral kaynakları doğru şekilde alınmalıdır. Diğer yandan günde en az 8 saat uyku, metabolizmanın ve vücudun düzene girmesine imkan verir. Yürüyüş ile beraber koşu ve benzeri sporlar, omurların daha etkin şekilde boy uzatma hareketleri ile açılmasına fırsat verebilir. O yüzden boy uzatma hareketleri, dengeli beslenme, düzenli uyku ve spor bir arada yürütülmelidir.

Boy Uzatma Hareketleri Nasıl Yapılmalı?

Boy uzatma hareketlerinin kendine özgü farklı çalışma prensipleri bulunur. Bu çalışma prensiplerine bağlı olarak gün içerisinde hepsini uygulayabilir ya da birkaç tanesini değerlendirebilirsiniz. Burada önemli olan hareketleri doğru şekilde yapmak ve setleri kaçırmamaktır.

Her hareketin farklı set sayısı bulunur. Aynı zamanda hareketlerin duruş saniyeleri de bulunmaktadır. Yani herhangi bir hareket yapıldığı andan itibaren, belli saniyeler süresince o şekilde kalınması gerekir. Bunun temel nedeni ise esneme hareketi ile beraber, omurların istenilen süre boyunca gergin kalmasına fırsat vermektir. Bu da zaman içerisinde omurlar arasındaki mesafenin açılmasına ve kişinin boyun uzamasına olanak tanır.

Hangi Boy Uzatma Hareketleri Yapılmalıdır?

Aslına bakılırsa boy uzatma hareketleri oldukça fazladır. Bu durum evde yapılabilecek bireysel çalışmalarla beraber, farklı aletlerle spor salonlarında gerçekleştirecek adetlere kadar değişkenlik gösterebilir. O yüzden boy uzatma hareketlerinin çoğunu öğrenmek ve her gün farklı hareketleri ele alarak yapmak işe yarayabilir. Aynı zamanda belli başlı bazı hareketleri her gün düzenli şekilde aynı biçimde uygulamakta etkili olabilir.

Boy Uzama Hareketleri İşe Yarar mı?

Eğer doğru koşullar altında ve doğru kurallar eşliğinde boy uzama hareketleri yapılırsa, belli miktarda boy uzayabilir. Özellikle 3 ila 4 cm arası boy uzama şansı bulunuyor. Bu konuda önemli olan boy uzama hareketleri doğru şekilde yaparken, dengeli beslenme ve düzenli uyku ile sporu elden bırakmamaktır. Günümüzde pek çok uzmanın da dile getirdiği gibi, boy uzama hareketleri kişinin belli miktarı boyun uzamasına olanak verebilir.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS