hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cildinizi sivilceden mayın tarlasına çeviriyor!

  Cildinizi sivilceden mayın tarlasına çeviriyor
  expand

  Duş sırasında yüksek derece sıcaklıktaki su yüzünüze temas etmeli. Sıcak su cildi kurutur ve sivilcelere neden olur. Peki duş alırken nelere dikkat edilmeli? İşte yanıtı...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şampuan ve saç kremleri yüze temas ettiğinde hassaslık yaratabilir.  Saç ürünlerinizin yüzünüzle olan temasının irritasyona neden olabileceğini söyleyen uzmanlar, farkında olmadan cilt sorunlarınızın duşta yüz yıkama alışkanlığınızdan gelebileceğini altını çiziyor.

  GÖZENEKLERİN TIKANMASINA NEDEN OLUR 

  Doğru saç bakım ürünü seçmek saçlarınızın duş sonrası mükemmel görüntüsüne kavuşmasında en önemli adım olabilir. Ancak saçınızı şampuanlayıp ürünün bir kısmının yüzünüzden akmasını önlemek neredeyse imkansızdır.

  Birçok saç bakım ürünü, saçınız için harikalar yaratan ancak cildinizi olumsuz etkileyebilecek bileşenler içerir. Örneğin, yağlar saçınızı nemlendirmeye yardımcı olur, ancak cildinize ulaştığında gözeneklerin tıkanmasına ve akneye neden olabilir.

  CİLDİNİZİ TAHRİŞ EDEBİLİR 

  Muhtemelen yüzünüzü şampuanla temizlemeyi hayal bile edemezsiniz ama saçınızı duşta yıkadığınızda aslında tam olarak böyle olur. Saç tellerinizi durularken saç ürünleri cildinizle temas eder ve şampuanınızdaki birçok yapay içerik, cildinizin reaksiyona girmesine neden olabilir.

  CİLDİNİZİ HASSASLAŞTIRABİLİR 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Normalden daha reaktif olan cilt, kozmetik ürünlerden ve hatta güneşten veya rüzgardan kolayca tahriş olabilir. Aşırı hassas cilt, hızla kırmızıya dönebilir ve kaşıntılı ve rahatsız hissedebilir

  SİVİLCELERE NEDEN OLABİLİR 

  Şampuan ve saç kremlerinin içerisinde birçok bileşen saçlarınız için faydalı olabilir. Ancak bunları duşta yüzünüzü yıkadıktan sonra saçınıza uygularsanız, yüzünüze akan ürün sivilceleri tetikleyebilir.

  Cildinizde ürün kalıntısı kalmadığından emin olmak için yüz temizleyicinizi duş alma rutininizin son adımı olarak kullanmak daha iyidir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow