hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kilo almamak için yapmanız gerekenler

  Kilo almamak için yapmanız gerekenler
  expand

  Düzensiz ve dengesiz beslenme vücudunuzda yağların depolanmasına sebep olur. Kilo kontrolü sağlamak ve kilo almamak için sağlıklı beslenmeniz gerekir. Uzun soluklu diyetler yapmadan ve şok diyetlere başvurmadan da kilo kontrolü sağlayabilirsiniz. (Posta)

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kilo almamak ve ideal kilonuzu korumak için günlük alışkanlıklarınıza dikkat etmeniz gerekir. Sağlıklı bir beslenme programını benimseyerek kilo kontrolü sağlayabilirsiniz. Kilo almamak için yapmanız gerekenlerin listesini bu yazımızda bulabilirsiniz.

  SU TÜKETİMİNİ ARTIRIN

  Kilo alımını engellemek için metabolizmanın doğru ve etkili çalışması önemlidir.

  Çok fazla yemek yemesine rağmen kilo almayan pek çok insana bakıldığında metabolizma hızlarının yüksek olduğu görülür.

  Bazal metabolizma hızının artırılmasını sağlayan önlemlerin arasında en etkililerinden bir tanesi de su tüketiminin artırılmasıdır. Her gün 8-10 bardak su içerek metabolizmanızın düzgün çalışmasına destek olabilirsiniz.

  PROBİYOTİK BESİNLER TÜKETİN

  Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi de kolaylaştıran probiyotik bakterilerin en çok bulunduğu besinler yoğurt, ayran, kefir, peynir, turşu gibi fermantasyon sonucunda elde edilen besinlerdir.

  DOĞRU VE SAĞLIKLI BESİNLER TÜKETİN

  İdeal kilonuzu koruyabilmek için doğru ve sağlıklı beslenin. Beslenme listenizde yenilmemesi değil yenilmesi gereken yiyeceklere odaklanmalısınız.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yağlı, şekerli ve sağlıksız gıdalar yerine besin gruplarının çeşitliliğine özen göstermelisiniz. Sağlıklı bir beslenme programı oluşturarak ideal kilonuzu koruyabilirsiniz.

  Protein kaynağı: Günlük beslenmemizin yüzde 25’ini oluşturmalı. Et, balık, yumurta ve süt ürünleri

  Lifli besin: Tam buğdaylı makarna, tam tahıllı ekmek, yulaf, arpa ve çavdar, sınırlı miktarda meyve, sebze, bakliyatlar ve yağlı tohumlar.

  Sebze: Günlük beslenmemizin yüzde 75’ini oluşturmalı.

  DÜZENLİ OLARAK EGZERSİZ YAPIN

  Kilo kontrolü sağlamak için hareket etmeyi düzenli hale getirin. Egzersiz yaparak ya da düzenli yürüyüşler sayesinde gün içinde aldığınız kaloriyi enerjiye dönüştürerek yağların depolanmasını engelleyebilirsiniz.

  Egzersiz yaprak hem yağların yakılmasını gerçekleştirmiş hem kasları geliştirmiş hem de şekilli bir vücuda sahip olmuş oluruz. Her gün 45 dakika yürüyüş yaparak hem kaslarınızı çalıştırabilir hem de kilo kontrolü sağlayabilirsiniz. Bu nedenle beslenme planı içerisinde bu besinlere yeteri kadar yer verilmelidir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow