hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Diz Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir? Diz Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

  Diz Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir Diz Ağrısına Hangi Bölüm Bakar
  expand

  Diz ağrıları pek çok kişinin yaşamış olduğu yaygın problemlerden biridir. Özellikle yaş ilerledikçe farklı sorunlardan dolayı diz bölgesinde ağrılar söz konusu olur. Tabii tabii bununla beraber travmatik birtakım problemler ve darbeler ne diyeceksin dedi bu sorun yaşanabilir. Böyle durumlarda ise ilgili poliklinik üzerinden uzman doktor kontrolü altında tanı gerçekleşir. Yapılan tanı ile beraber daha sonra farklı tedavi yöntemleri bu konuda ele alınır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Diz Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir?

  Diz ağrısı söz konusu olduğu zaman iki farklı Uzman doktora başvurma imkanı bulunuyor. Bunlardan biri ortopedi uzmanı ve diğeri ise travmatoloji uzmanıdır. Aynı zamanda ani gelişen yaralanma ve travma durumları dışında, fizik tedavi ile rehabilitasyon uzmanlarına da başvurma şansı bulunuyor. Aynı zamanda bu uzmanlar karşılıklı yönlendirme ile çözüm yöntemleri arayabilir.

  Diz Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

  Söz konusu diz ağrısı olduğu zaman farklı sebepler ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda ise farklı poliklinikler ve bölümler bulunmaktadır.

  - Ortopedi

   - Gramoloji

   - Fizik tedavi

   - Rehabilitasyon

  Bu şekilde yukarıdaki poliklinikler üzerinden başvuru yapmak mümkün. Böylece sağlık sorununa ve problemi bağlı olarak, poliklinikler birbirlerine yönlendirme yapabilir. Özellikle erken zamanda teşhis ile beraber tanı üzerinden tedavi yönteminde ele alınması gereken hastalıklar içerisinde bulunur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Diz Ağrısı Neden Olur?

  Özellikle diz bölgesinde yaşanmış olan yırtılmış bir bağ ya da kıkırdak doku diz ağrısına sebebiyet verebilir. Aynı zamanda birtakım enfeksiyonlar, gut ve artrit gibi sağlık sorunları da yine diz ağrısı yaratabilir. Böylesi durumlar her yaştan insanın yaşayabileceği sağlık sorunları içerisinde gelir. O yüzden mutlaka ilgili belirtiler üzerinden yakın zamanda poliklinik ye başvurmak ve destek almak önemli bir yer taşır. Sonuç olarak uzman doktor kontrolü altında gerekli tanı ve teşhis ile tedavi yöntemleri hastalığın çözülmesine imkan verir. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow