Doktor maaşları 2022 ne kadar? Doktor maaşları artacak mı, zamlı maaşlar ne olacak?

Doktor maaşları 2022 ne kadar? Doktor maaşları artacak mı, zamlı maaşlar ne olacak?

Doktor maaşları 2022 ne kadar? Doktor maaşları artacak mı, zamlı maaşlar ne olacak?

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklama sonrasında doktorlar 14 Mart Tıp Bayramı’nda gelecek resmi açıklamaları beklemeye başladı. Açıklamanın ardından “doktor maaşları artacak mı?” sorusu gündeme geldi. Peki, 2022 doktor maaşları ne kadar, zamlı maaşlar ne olacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Sayın Cumhurbaşkanımız bu konudaki hassasiyetlerini ifade ettiler. Bir taraftan da Adalet Bakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızla birlikte bizleri bu konularla ilgili görevlendirdiler. Çalışmalarda önemli bir mesafe katedildi, son noktaya gelindi, cumhurbaşkanımıza arz ediyor olacağız. Hekimler başta olmak üzere bütün sağlık çalışanlarımızın haklarını en iyi teslim edecek olan da kendileridir. 14 Mart günü Tıp Bayramı'nı nasıl kutladığını hep birlikte izleyelim” açıklaması sonrasında gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamaya çevrilmişti.

SON DAKİKA: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÜCRET AÇIKLAMASI

14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanlarına hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "Üçüncü müjdemiz sağlık çalışanlarımızın ücret sistemleri ile ilgilidir. Maaş ve mali haklarında önemli iyileştirmeler sağlıyoruz. Sağlık personelinin sabit ek ödemeleri merkezi yönetim bütçesine alınarak aylıklarının tek bir bordro ile ödenmesi temin edilecektir. Bu uygulama Üniversite hastaneleri için de hayata geçirilecektir. Sağlıkçılara yapılacak ek ödemelerde artış yapılacaktır.

Dördüncü müjdemiz maaşlarda yapılan bu iyileştirmelerin emekliliğe de yansıyacak olmasıdır. Hemşireler başta olmak üzere lisans mezunu sağlık çalışanlarının 3600 ek gösterge kapsamına da alınacağını da tekrar hatırlatmak istiyorum. Hekim emeklilerinin de maaşları da yeniden ele alınacaktır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Beşinci müjdemiz de şudur. Aile hekimlerimizin temel ücretlerinde de artış yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

DOKTOR MAAŞLARI ARTACAK MI, ZAMLI MAAŞLAR NE KADAR OLACAK?

Gazetevatan’ın haberine göre; Düzenlemeye göre kamuda çalışan sağlık çalışanlarına 2 bin 500 lira ile 5 bin lira arasında maaş artışı yapılacak. Yeni düzenlemeden, ambulans şoförü, acil sağlık görevlileri, ebe ve hemşireler de yararlanacak. Pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin TL ücret artışı sağlanacak. Diğer sağlık personeline yapılacak artış oranının aylık 500-600 lira arasında olacağı belirtiliyor

DOKTOR MAAŞLARI 2022 NE KADAR?

Doktorlar 2021 yılında 10 bin 126 TL alırken, 2022 yılında yüzde 5'lik zamla 10 bin 632 TL maaş almaya başladı. Yüzde 22.48'lik enflasyon farkı da eklenince bir doktorun 2022 yılı maaşı 13.022 TL'ye çıktı.

Geçtiğimiz yıl bir hemşire en düşük 5 bin 237 TL maaş alıyordu. Yeni yılda buna yüzde 5'lik zam eklenince bu rakam 5 bin 498 TL'ye çıktı. Yüzde 22.48'lik enflasyon farkı da eklenince 2022 yılında en düşük hemşire maaşı 6 bin 733 TL'ye yükseldi.


Canlı TV İzle - CNN Türk Canlı Yayını HD Kalitesinde Seyret

 

 

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber