Dolaşımı iyileştiren yiyecekler

Dolaşımı iyileştiren yiyecekler

Dolaşımı iyileştiren yiyecekler

Bazı yiyecekler, damar sağlığımızı ve dolaşımımızı iyileştirmeye yardımcı olabilecek doğal antioksidanlar gibi bileşenlere sahiptir. Aşağıda ismini açıklamış olduğumuz yiyecekleri beslenmenize ekleyerek kalp ve damar sağlığınızı koruyabilirsiniz

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

1. Misket limonu ve limon C vitamini, kardiyovasküler sağlığı destekleyen birçok özellik içerir. Turunçgiller, kolajen ve elastin oluşumu için gerekli olan C vitamini açısından zengindir. Bu maddeler protein şeklinde gelir ve kılcal damar duvarlarının şekillenmesine yardımcı olur. Sabahları limon suyu içmek kan dolaşımını iyileştirmenin harika bir yoludur. Antioksidan içerdiği için kabukların bir kısmını da tüketmeniz daha da iyidir. Tek başına çok asitli olduğunu düşünüyorsanız, salatalarınızda sos olarak kullanın. Bu turunçgil türünün içerdiği antioksidanlar, LDL lipoproteininin oksidasyonunu azaltmaya yardımcı olacaktır. Bu, aterom plaklarının gelişme riskinin daha düşük olmasıyla ilişkili olabilir. Zerdeçal, dolaşımı iyileştiren yiyecek türlerinden biridir Molecules dergisi tarafından yayınlanan bir makaleye göre, bu yiyecek anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Dolaşım sağlığını iyileştirme söz konusu olduğunda faydalarının çoğu, zerdeçalın antioksidan etkisinden kaynaklanmaktadır. Vücuttaki serbest radikallerin ve toksinlerin etkisine karşı koyar.

Normalde vücut doğal olarak oluşan serbest radikalleri etkisiz hale getirir, ancak üretimde fazlalık varsa aşağıda listelediğimiz çeşitli sıkıntılar yaşanabilir: Ayçekirdeği Ayçekirdeği, iyi yağlar ve E vitamini gibi doğal antioksidanlar açısından zengindir. Bu yemiş, temel yağ asitlerini sağlamanın yanı sıra, E vitamini açısından da zengindir. Bu, gıdalarda bulabileceğiniz en güçlülerinden biri olan harika antioksidan aktivitesiyle karakterize edilir. Her gün bir çorba kaşığı ayçiçeği tohumu tüketmek, E vitamini ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olacak ve aynı zamanda dolaşım sağlığınızı iyileştirecektir. Sarımsak Bu yiyecek antikoagülan özelliklere sahiptir. Böylelikle kanın daha iyi dolaşımına yardımcı olur ve pıhtı oluşumunu engeller.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Aynı kuzeni soğan gibi, bu sebze de kan dolaşımını teşvik eder. Sağlığa faydalarını tam olarak elde etmek için günde bir diş çiğ sarımsak tüketmeye çalışın. Çiğ tükettiğinizde, aktif bileşeni olan inülinin bozulmasını önleyebilirsiniz. Bol su içmek, diğer vücut fonksiyonlarının yanı sıra dolaşım sağlığını iyileştirmek için de harikadır. Suyun çoğu yaşam formu için gerekli olduğunu zaten biliyor olabilirsiniz. Su, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olarak dolaşım sağlığının iyileşmesine ve pıhtı oluşumunun engellenmesine katkıda bulunur. Bu nedenle, vücudunuzun nemli kalmasını sağlamak için günde bir buçuk ila iki litre (6-8 bardak) su içmeye çalışın. Bu aynı zamanda gerekli tüm besin maddelerinin organlarınıza ve dokularınıza taşınmasına da yardımcı olur. Ceviz Cevizin kalp damar sağlığı üzerindeki faydaları tahmin edebileceğinizden çok daha fazladır. Yağ içeriği yüksek olduğu için alımınızı kontrol etmeye çalışın. Bu yemiş, kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olan B3 vitaminini yüksek miktarda içerir. Ayrıca, içerdiği yağ asitleri, dolaşım sistemindeki kolesterol ve enflamasyona karşı koyar. Domates, karpuz ve kavun Bu besinler, kan dolaşımını uyaran ve kalp problemlerini önleyen bir antioksidan olan likopen, ve LDL lipoproteinin oksidasyonunu içerir. Ayrıca domates, damar sertliği gibi damar hastalıklarının önlenmesine ve kanda yağ iyonu oluşumunun önlenmesine yardımcı olur.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber