Duygularınızı açıkça ifade edin! Romantik ilişkilerin temel kuralı

Duygularınızı açıkça ifade edin! Romantik ilişkilerin temel kuralı

Duygularınızı açıkça ifade edin! Romantik ilişkilerin temel kuralı

İlişkilerde her zaman romantizmi yakalamak tahmin ettiğinizden daha zor olabilir. Bunun sebebi de genellikle çiftlerin birbirini yakından tanımaması olarak kabul edilir. Çiftler ilişkilerinde şeffaf olmadığında ve gerçek hislerini sakladığınızda ilişkiler çatışmaya meydana gelir. Duygusal açıdan şeffaf olduğunuzda ilişkinizi daha kolay yaşarsınız.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İlişkilerde çiftler duygularını birbirinden sakladığında anlaşılır olmak ve anlaşabilmek kolay olmaz. Duygularınızı ifade etmek partnerinizin sizinle empati kurmasını kolaylaştırır. Ancak tüm duyguları gizli tuttuğunuzda aranızdaki problemler ve çatışmalar büyür. İlişkiniz zarar görür. Romantik bir ilişki sürdürebilmek için kendinizi saklamamanız gerekir. İlişkilerde duyguları kolay ifade etmenin yollarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

GÜVEN BAĞI OLUŞTURUR

Söz konusu mutlu bir ilişki olduğunda duygularınızı açıkça ifade etmeniz gerekir. Duygularınızı belli etmek partnerinizle aranızdaki güven duygusunu geliştirir.

Böylece ilişkiniz sağlam temeller üzerine kurulur. Duygusal açıdan şeffaf olmak, hisleriniz açısından yalan söylememek karşı tarafa güven verir. Böylece ilişkiniz daha güçlü hale gelir.

SAĞLIKLI İLETİŞİM KURARSINIZ 
Huzurlu ve mutlu bir ilişki için partnerlerin birbirleriyle doğru iletişim kurması gerekir. Birbirinizi anlamanız, dinlemeniz ve farklı düşüncelere saygı duymanız aranızdaki bağları geliştirir.

Özellikle iletişim kurarken dürüst davranmayı önemsemeniz gerekir. Çünkü söylediğiniz her yalan partnerinizin size olan inancının kaybolmasına sebep olur.

Kimilerimiz duygularımız hakkında dürüst olmakta zorlansak da bu tamamen alışkanlıklarımızla ilgili bir durum. Bir kere dürüst olmaya başladığınızda işlerin çorap söküğü gibi gittiğini fark edeceksiniz.

SINIRLARINIZI ÇİZMEK KOLAYLAŞIR 
Duygularınız konusunda dürüst ve anlaşılır davrandığınızda bireysel sınırlarınızı çizmekte kolaylaşır.

Çiftler genellikle her anını birlikte geçirmek ister. İlişkilerinde birbirlerine özel alanlar tanımazlar. Bir süre sonra bu davranış aralarındaki anlaşmazlıkların büyümesine yol açar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çünkü arkadaşlıktan sevgililiğe her ilişki sınırlara ihtiyaç duyar. Duygularınız hakkında dürüst olmak bu sınırları netleştirir. Böylelikle partneriniz durması gerektiği yeri bilebilir.

SAYGI GÖSTERMENİN EN KOLAY YOLU 
Partneriniz sizinle bir hayat paylaştığı için her an nasıl hissettiğinizi bilmek ister. Herkes partnerinin duyguları hakkında ipuçları almak ister.

Aklınızdan her geçen şeyi ona söylemek zorunda olmasanız da mutlaka paylaşımcı olmaya çalışın. Düşüncelerinizi partnerinizle paylaştığınıza sizi rahatsız eden şeyler konusunda çözüm önerileri sunabilir ve destek olabilir.

Bu sebeple düşünceleriniz ve sorunlarınız konusunda da şeffaf olmaya çalışın. Bu ilişkinize saygı duyduğunuzu göstermenin en kolay yoludur.