Gögüs Ucu Yarasına Ne İyi Gelir? Gögüs Ucu Yarası Nasıl Geçer? Gögüs Ucu Yarasına İyi Gelen Şeyler

Gögüs Ucu Yarasına Ne İyi Gelir? Gögüs Ucu Yarası Nasıl Geçer? Gögüs Ucu Yarasına İyi Gelen Şeyler

Kadınlar sağlık konusunda oldukça dikkatli ce özenlilerdir. Ciltte çıkan yaralar ve ve çeşitli sağlık sorunları ortaya çıktığı anda mutlaka önlem almak gerekir. Ayrıca emziren annelerde özellikle göğüs yaraları çok sık görülür. Bunun da pek çok farklı nedeni var. Emziren annelerde görülen göğüs ucu yaraları bazı olumsuz durumlara neden olur. Bazı zamanlarda ise dayanılmaz acılar yaşanır. Bunun için annelerin doğru emzirme yöntemlerini bilmeleri gerekir.

Emziren anneler genel olarak göğüs hijyenine de dikkat etmeliler. Acı veren göğüs ucu yaralarını geçirmek için bazı yöntemler kullanılabilir. Göğüs ucu yaraları en çok acı veren rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. İnsan vücudunun en hassas bölgesi göğüs olduğu için göğüs ucu yaraları da çok fazla acı verir. O nedenle göğüs ucu yaralarına kalıcı çözümler bulmak gerekir.

Göğüs Ucu Yarasına Ne İyi Gelir?

Göğüs ucu yarasını önlemek için göğüs ucuna sıcak ve nemli kompresler yapılabilir. Bu şekilde yapılan kompresler ile birlikte göğüs ucuna tampon uygulanır. Bu kompres emzirmeden sonraki göğüz ucunda meydana gelen ağrıların da azalmasını sağlar. Ayrıca göğüs ucu yaralarını engellemek için emziren annelere özel tasarlanan lanolin merhemler kullanılabilir. Her emzirmeden sonra göğüs ucuna bu merhemler uygulanır. Bebek emzirmeden önce merhem çıkarılmalıdır. Ağrıları ve acıyı azaltmak için göğüs ucu pedi kullanılır. Göğüs uçlarını nemli bırakmak iyileşmeyi geciktirir. Plastik göğüs ucu pedleri hava akışını engelleyerek iyileşmeyi geciktirir. O nedenle pamuklu göğüs ucu pedi kullanılmalıdır.

Göğüs Ucu Yarası Nasıl Geçer?

Genellikle emziren annelerde göğüs ucu yaraları çok sık görülmektedir. Bu yaraların iyileşmesi için de belli başlı yöntemler uygulanır. Özellikle doğal bir şifa kaynağı olan kudret narı göğüs ucu yaralarını iyileştirici bir etkiye sahiptir. Aktarlardan alınan kudret narları göğüs ucuna belli aralıklar ile sürülebilir. Bunun ardından hızlı bir şekilde göğüz ucu yaraları da iyileşmeye başlar. Bazı durumlarda salion solüsyon da göğüs ucu yaralarını geçiren en iyi çözümler arasında yer almaktadır. Ilık suda hazırlanan çözeltiye emzirmeden yaklaşık bir dakika önce göğüs ucu batırılır. Bu çözelti göğsün her tarafına dikkatli bir şekilde uygulanır. Göğüs daha sonra iyice kurutulur.

Gögüs Ucu Yarasına İyi Gelen Şeyler

Göğüs ucu yaralarını geçirmek için farklı çözüm yolları bulunmaktadır. Özellikle aloe vera bitkisi yaraları iyileştirici bir güce sahiptir. Aloe vera ağrıları da dindirmesi ile bilinir. Aloe vera bitkisinin içinde bulunan jel çıkartılarak göğüs ucuna sürülür. Hafifçe masaj yapılarak uygulanan jel yaranın iyileşmesine ve ağrının dinmesine de yardımcı olur. Sonrasında ise Aloe veranın kuruması beklenir. Sonrasında ılık su ile jel hafifçe yıkanır ve kurulanır. Bu uygulama düzenli bir şekilde yapılırsa yara iyileşir.

Göğüs Ucu Yaraları Neden Olur?

- Annelerin bebeklerini yanlış pozisyonda emzirmesi göğüs ucu yaralara neden olur
- Genetik faktörler
- Bebeğin çenesinde oluşan problemler
- Bebeğin damağının yüksek olması
- Bebe başının karıştırılması
- Bebeğin dilinin damağına yakın olması
- Bebeğin küçük bir ağıza sahip olması
- Memenin de yanlış tutularak bebeğin emzirilmesi

Göğüs Ucu Yaralarını Geçirmek İçin Neler Yapılmalı?

Göğüs ucu yaralarını geçirmek için zeytinyağı sürülebilir. Faydaları saymakla bitmeyen zeytinyağı göğüs uçlarına dikkatli bir şekilde sürülür. Bir cezvede ısıtılan zeytinyağı ılık bir şekilde göğüs uçlarına masaj yapılarak uygulanır. Ayrıca anne sütü de göğüs ucu yaralarını iyileştiren en önemli etkenlerdendir. Anne sütü göğüs ucunda oluşan yaralara sürülerek yaraları iyileştirir. Anne sütü anti bakteriyel bir özelliğe de sahiptir.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS