Her gün 1 kase yoğurt tüketmenin inanılmaz faydaları

Her gün 1 kase yoğurt tüketmenin inanılmaz faydaları

Her gün 1 kase yoğurt tüketmenin inanılmaz faydaları

Yüzyıllardır insanlar tarafından en çok bilinen ve hiç kuşkusuz en çok tüketilen besin yoğurttur. Besleyiciliği ve sağlıklı beslenmenin temeli olan yoğurdu evinizden eksik etmemek için birçok neden var. Örneğin, yoğurdun kalp hastalığı ve osteoporoz riskini azalttığı ve ayrıca kilo yönetimine yardımcı olduğu bulunmuştur. Yoğurdun çok faydalı olduğu dünyanın dört bir yanında bilinen bir gerçek. Özellikle katkısız ve şekersiz olanlar tüketmeye çok uygundur.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yoğurt, sütün bakteriyel fermantasyonu ile yapılan popüler bir süt ürünüdür. Yoğurt yapmak için kullanılan bakterilere, sütte bulunan doğal şeker olan laktozu fermente eden “yoğurt kültürleri” denir. Bu işlem, yoğurda eşsiz lezzetini ve dokusunu veren bir madde olan laktik asit üretir.

Yoğurt her türlü sütten yapılabilir. Yağsız sütten yapılan çeşitler yağsız olarak kabul edilirken, tam yağlı süt seçenekleri tam yağlı olarak kabul edilir.

YÜKSEK PROTEİN İÇERİR 
Yoğurt, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu hemen hemen her besini sağlar. Özellikle kalsiyum, B vitaminleri ve eser mineraller bakımından yüksektir.

Yoğurt, protein açısından çok yüksektir. Protein iştah ve kilo yönetimi için yararlıdır.

SİNDİRİM SİSTEMİNE FAYDALIDIR
Bazı yoğurt türleri, şişkinlik, ishal ve kabızlık gibi yaygın gastrointestinal rahatsızlıkların semptomlarını azaltarak sindirim sağlığını artırabilen probiyotikler içerir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR 
Yoğurt, tümü bağışıklık sağlığını artırabilecek ve belirli hastalıkları önleyebilecek probiyotikler, vitaminler ve mineraller sağlar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

KALP SAĞLIĞINA FAYDALIDIR 
Yağ içeriğinden bağımsız olarak yoğurt, HDL (iyi) kolesterolü artırarak, kan basıncını düşürür kalp sağlığına fayda sağlıyor gibi görünmektedir.

KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUR 
Yoğurt, protein açısından yüksektir, bu çok doyurucudur ve genel olarak diyetinizi iyileştirebilir. Bu yönlerin her ikisi de kilo yönetimine yardımcı olur.

ALERJİSİ OLANLAR DİKKAT 
Laktoz intoleransı veya süt alerjisi olanlarda olumsuz etkilere neden olabileceğinden, bazı kişilerin yoğurt alımı konusunda dikkatli olmaları gerekir

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber