Her gün duş alanlar bu habere dikkat!

Her gün duş alanlar bu habere dikkat!

Her gün duş alanlar bu habere dikkat!

Su hepimizin bildiği gibi yaşamın temel kaynağıdır. Bu nedenle sık sık duş almanın sağlığa faydalı olduğunu öğrenmek sizi hiç de şaşırtmayacaktır. Çoğu kişi zamansızlık nedeniyle duş almayı alışkanlık haline getiremiyor. Ancak duşa girmenin hem fiziksel hem de zihinsel birçok faydası bulunuyor. Uzmanlar haftada en az 3 kez mümkünse su dolu bir küvette banyo yapılmasını öneriyor. Bununla birlikte, herhangi bir cilt rahatsızlığınız ya da alerjiniz varsa, sık sık duş almaya başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız. İşte sık sık duş alırsanız değişebilecek bazı şeyler…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Her gün duş almak, daha kolay nefes almanızı sağlayabilir. Bunun nedeni ılık suyun göğsünüze basınç uygulamasıdır. Aynı zamanda buhar, burun ve sinüslerinizi temizler. Sonuç olarak çok daha kolay nefes alırsınız.

Özellikle soğuk havalarda cilt nem kaybeder. Vücut ise kış aylarında suyu muhafaza etmenin yollarını arar. Bu nedenle duş almak, cildin nemi hapsetmesine yardımcı olur. Nemli bir cildin ise erkenden kırışma ihtimali oldukça düşüktür.

Günümüzde depresyonu tedavi etmenin birçok yolu bulunur. Alternatif ve doğal bir yol denemek isterseniz, sadece 5 dakika ılık bir banyo yapabilirsiniz. Uzmanlara göre duş almak hem zihni hem de bedeni rahatlatıyor. Duştan sonra çok daha iyi hissedeceğinize emini

Uykusuzlukla mücadele ediyorsanız, yatmadan bir ya da iki saat önce duşa girmeyi deneyin. Özellikle kaygı nedeniyle uyuyamıyorsanız, duşa girmenin stres seviyenizi düşüreceğini belirtelim. Aynı zamanda su, kasları rahatlatarak uykuya geçme süresini azaltır.

Kaslarınız ağrıyorken ılık bir duşa girmek vücudun hızla toparlanmasına yardımcı olur. Özellikle egzersiz sonrasında kaslarınızı rahatlatarak güzel bir uyku uyumak istiyorsanız mutlaka duşa girmelisiniz.