hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Saçınıza limon suyu sürmek ne işe yarar?

  Saçınıza limon suyu sürmek ne işe yarar
  expand

  Limona mucize meyve diyebilirsiniz. C vitamini ve faydalı bitki bileşikleri açısından zengindir. Çalışmalar, limon suyunun kilo kaybı, gelişmiş sindirim ve vücudun genel detoksifikasyonu ile bağlantılı olabileceğini gösteriyor. Limonlu su içmek cildimizin parlamasını sağlayabilir. Peki limon suyunun saçlarımız için de sayısız faydası olduğunu biliyor muydunuz? İşte Posta.com.tr okurları için saç için limon suyu kullanmamız için birkaç ikna edici neden...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Saçlarınızın sağlıklı şekilde uzaması için limon aradığınız etkiyi yaratabilir. Limon, kollajen üretimini teşvik edebilen C vitamini iyiliği ile doludur ve bu saçların sağlıklı şekilde büyümesini sağlar. Limonun asidik yapısı saç köklerini açar ve uykuda olan saç köklerini uyarır. İçeriğinde vitamin ve minerallerle limon, saç tellerini kalınlaştırıyor ve gürleşmesine yardımcı oluyor.

  Limon saç kepeklerine karşı da iyi bir kurtarıcı. Saçlarda kepek oluşumunu engelliyor ve olanların da yok olmasını sağlıyor. Aynı zamanda da doğal bir saç şekillendirici görevi görüyor. Limonun saçlara en önemli etkisi içeriğindeki "limonen"den geliyor Limon ve özellikle kabukları, kuru ve pürüzlü saçların yenilenmesine yardımcı olan limonen içerir. Lemonen saç köklerini uyarır, saç boylarının korunmasına ve pürüzsüzleşmesine destek olur. Limon ile hazırlanan maskeler ve limon suyu, saçınızı pürüzsüz ve sağlıklı tutmaya yardımcı olan antioksidanlar ve diğer besinleri içerir. Limon, kan dolaşımını hızlandıran, saç köklerini güçlendiren ve yeni saç büyümesini teşvik eden birçok bileşene aynı anda sahiptir. Doğal olarak asidik olan limon suyu, doğru şekilde uygulandığında kafa derisini ve saç köklerini derinlemesine temizleyebilir, sağlıklı pH seviyelerini geri kazandırabilir ve ürün, yağ ve kirleticilerin birikmesini giderebilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Limonda bulunan mineraller ve besinler folikülleri güçlendirir ve yeni saç büyümesini teşvik eder. Uygulaması oldukça kolay: Mutlaka taze limon kullanın. Limonların suyunu sıkın.Süzün. Suyu saç derinize ve saçınıza eşit şekilde uygulayın ve birkaç dakika masaj yapın. 10 dakika sonra ılık suyla arındırın. Etkilerini görebilmek için düzenli olarak haftada 1-2 defa bunu yapabilirsiniz. Önemli: Limonu kafa derinizde daha uzun süre tutmak asidik yapısı nedeniyle tahrişe neden olur. Saç ve kafa derisi için birçok faydası vardır Kan dolaşımını hızlandırır Saç köklerinin beslenmesini sağlar Saç tellerinin pürüzsüzleşmesine destek olur Dökülmeleri azaltabilir Saç derisinin nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olur Gözenekleri açar, kirlerin arınmasını sağlar.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow