İlkbaharda hangi estetik uygulamalar talep ediliyor?

İlkbaharda hangi estetik uygulamalar talep ediliyor?

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, ilkbahar mevsiminde en çok talep edilen estetik operasyonları sizler için anlattı.

Günümüzde yüzün neredeyse her yönünü doğal bir görünüme kavuşturarak daha estetik hale getirmek mümkün hale geldi. Burun estetiğinden badem göze, meme estetiğinden bölgesel incelmeye, yanak inceltmeden çene küçültmeye, dudak dolgusundan elmacık kemiği dolgusuna, kırışık tedavisinden gamze estetiğine kadar her türlü estetik operasyon yapılabilir.

Tüm bu işlemler cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler ya da her ikisinin kombinasyonu kullanılarak yapılabilir. Günümüzde cerrahi operasyonlar genel olarak minimal ve gizli dikişler uygulanarak yapılır. Cerrahi olmayan operasyonlar ise genellikle enjeksiyon yöntemleri ile uygulanmaktadır.

En fazla tercih edilen operasyonlar

Yüzü daha estetik hale getirmek için burun estetiği, göz çevresi estetikleri, yanak inceltme ya da dolgunlaştırma, çene şekillendirme, dudak dolgusu, kaş kaldırma, alın ve yüz germe, mimik kırışıklıkları tedavileri yapılabilir. Yüzdeki estetik sorunların giderilmesinin yanı sıra gamze estetiği ya da badem göz estetiği gibi estetik beklentiler de günümüzde minimal operasyonlar ile uygulanabilmektedir.

Vücut bölgesi için talep edilen en yaygın operasyonlar arasında ise meme estetiği, karın germe ve bölgesel incelme (liposuction) operasyonları yer alır. Meme büyütme, meme küçültme ya da meme dikleştirme estetikleri hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu operasyonlardır.

Tam ya da mini karın germe hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen ve hastanın düz karın şekline sahip olmasını sağlayan operasyonlardır. Bunun yanı sıra kalça, bacak, kol, karın bölgesindeki erimeyen yağlar için de liposuction teknikleri ile bölgesel incelme sağlanabilir. Karın germe ve bölgesel inceltme estetiklerinin kilo verme operasyonu olmadığını hatırlatmak gerekir. Bu operasyonlar ideal kilosuna yakın ama bölgesel olarak erimeyen yağlara sahip olan ve cilt germe ile sıkılaşma ihtiyacı olan kişiler için uygundur.

Estetik operasyonlardaki tüm uygulamalar kişinin ihtiyacına göre planlanarak uygulanır. Bunun için hastaların alanında uzman bir estetik cerrahtan kişiye özel bilgi almaları tavsiye edilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS