hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kalıcı kaş makyajında dikkat edilmesi gerekenler

  Kalıcı kaş makyajında dikkat edilmesi gerekenler
  expand

  Kaş tasarımı yüzün ifadesini belirler ve estetik müdahalelerde en çok uygulanan yöntemdir. Bu uygulamanın önemli ayrıntılarını, çalışmalarına Avrupa’da devam eden ve profesyonel kalıcı makyaj eğitmeni olan Sa Baran açıklıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kadınların hayatını çok kolaylaştıran birçok güzellik yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerinin yanı sıra kalıcı makyaj, diğer işlemlerden ayrılarak, uzmanlar tarafından dikkatle yapılması gerekmektedir. Özellikle problemli olduğu düşünülen alanların tespiti, yüzün altın oranı yakalaması adına kişiye özel bir tasarım planlanmalıdır. Yapılan müdahale, kişinin günlük hayatını kolaylaştırmakla beraber, çok daha genç ve çok daha çekici bir görünüm sağlar. Özellikle uzun süre kalıcılık sunan işlemlerden, dudak kontürü ve eyeliner da sıkça tercih edilmektedir. Kişinin yaşam konforunu arttıran bu yöntemler, şikayet edilen birçok küçük kusuru ortadan kaldırmaktadır.

  KALICI MAKYAJ TASARIMINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

  Kaşın seyrek olduğu alanlar, bir kaşın diğerinin altında ya da üstünde duruşu, kişiyi en çok rahatsız eden konulardır. Bu noktada; gözlerin yüzdeki konumu, iki göz arasındaki mesafe, kaş ve gözler arasındaki uzunluk, göz kapağının yapısı, yapılan tasarımla burun ve çene yapısını yeni bir forma kavuşturmak gibi, birçok unsur söz konusudur.

  Uygulamadan önce doğru rengi bulmak, önemli bir mesaidir. Öncelikle kişinin cilt tonu, cilt tipi ve yaşı esas alınmalıdır. Burada önceelikli kuralın saç rengi olması, büyük bir yanılgıdır. Cildin tonu, cildin alt tonu ve göz rengi yine kişiye özel pigmenti seçmemiz için en önemli kriterlerdir. Önem verilen bu unsurlar ışığında, renk eşitliği sağlanarak mümkün olan en doğal görünüm elde edilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ayrıca, cilt sağlığı için organik pigment kullanmak ve tek kullanımlık steril iğnelerle cilde yerleştirmek gerekmektedir. Bu pigmentlerin tüm alerjik testlerden geçmiş ve belirli sağlık kuruluşları tarafından mutlaka onaylanmış olması, alınacak tıbbi ve estetik sonuçlar açısından çok önemlidir. Bunlara karar verildikten sonra yaklaşık 2 saat sürecek olan işlemde, acı hissedilmemesi için kaş bölgesi anesteziyle uyuşturulur. Ve doğal kıl yönünde kaş hacminin artırılması sağlanır.

  DAHA İYİ BİR SONUÇ İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

  İki hafta boyunca işlem yapılan bölgeye iyi bakmak ve uzmanlar tarafından verilen kremi aralıklarla kullanmak rengin kalıcılığı ve sağlıklı iyileşme açısından son derece önem teşkil etmektedir. İşlem cilt yapısına göre farklılık gösterse de 2 yıl kalıcılığını sağlamaktadır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow