Kalp ve böbrekler için mutlaka tüketilmeli

Kalp ve böbrekler için mutlaka tüketilmeli

Kalp ve böbrekler için mutlaka tüketilmeli

Yeşilliklerin sağlığımıza olan faydalarını artık bilmeyen yok. Peki, sağlığımız için en faydalı olanları biliyor muyuz? ABDli araştırmacılar en faydalı 10 yeşilliği açıkladı. İşte vücudunuzda mucize yaratan 10 yeşillik

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yeşilliklerin sağlığa sayısız faydası olduğunu hemen her gün okuyor, duyuyoruz. Yapılan araştırmalar, en sağlıklı sebze ve meyvelerin büyük kısmının yeşil yapraklı sebzelerden oluştuğunu ortaya koydu. ABD'li bilim insanları mutlaka tüketilmesi gereken en faydalı yeşilliği açıkladı.

YEŞİL LAHANA

C vitamini, lif, kalsiyum ve manganez deposudur.

Marul

Potasyum, demir, vitamin ve minerallerle doludur.

Maydanoz

Sindirim sistemine iyi gelir. C vitamini ve demir deposudur. Kıvırcık marul Lif, A vitamini ve potasyum içerir. Hindiba Kalsiyum, A vitamini ve potasyum deposudur.

Ispanak

A, B2, C ve K vitaminlerini içerir. Magnezyum, manganez, folik asit, demir, kalsiyum ve potasyum deposudur.

PANCAR SAPI

Antioksidanlarla doludur. A vitamini ve demir içerir. Pazı A, K ve C vitaminleriyle bol miktarda antioksidan barındırır. Çin lahanası Folik asit ve potasyum deposudur. Kalp, böbrekler ve beyin için çok önemlidir. Su teresi K, C ve A vitamini deposu olan su teresi en faydalı sebze seçildi. Kemiklere iyi gelir ve bağ doku sağlığını iyileştirir.