Karın yağlarını parçalıyor! Göbeği dümdüz yapan en etkili besin!

Karın yağlarını parçalıyor! Göbeği dümdüz yapan en etkili besin!

Karın yağlarını parçalıyor! Göbeği dümdüz yapan en etkili besin!

Kilo verme konusunda insanları en çok zorlayan şeylerin başında göbek bölgesindeki yağ yakımı gelir. Doğru besinleri tüketmek ve biraz spor desteği ile bu inatçı yağlardan kurtulmak aslında mümkün. Hareketsiz bir yaşam ve yanlış diyetler bölgesel olarak zayıflamanıza yardımcı olmayacaktır. İşte diyet listenize eklemeniz gereken yağ yaktırıcı besinler...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Göbek çevresindeki yağların yakımı için doğru besinlerin tüketilmesi gerekiyor. Yapılan araştırmalar, göbek yağlarına savaş açan besinleri ortaya çıkardı. Peki, göbek yağlarını eriten besinler hangileridir? İşte karnı dümdüz yapan besin...

SOĞAN VE SARIMSAK

Soğan, yeşil soğan ve hatta sarımsakta bulunan kükürtlü bileşik allicin sayesinde kan dolaşımı sağlıklı bir şekilde gerçekleşir. Sindirime yardımcı olur ve doğal idrar söktürücü görevi görür. Tüm bunların yanı sıra metabolizmayı hızlandırır.

KÖRİ

Köri, yağ yakıcı özellikleriyle Hindistan'da ve tüm dünyada iyi bilinir. Ayrıca sindirime yardımcı olur ve dolaşımı iyileştirir.

TARÇIN

Tarçın, vücudunuzun insüline tepkisini uyarmaya yardımcı olur ve kötü kolesterolü düşürürken iyi kolesterolü sabit tutmaya yardımcı olur. Yemeklerinize eklemek için harika bir baharat olan tarçını beslenme listenize eklemelisiniz.

HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI

Hindistancevizi yağı, metabolizma üzerinde etkileri ile biliniyor. Vücudun enerji üretmek için kullandığı trigliseritler açısından zengindir, bu nedenle yağ daha hızlı metabolize olur.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

MUZ

Düşük glisemik indeksine sahip olan muz, yağ yakımını hızlandıran besinlerden biridir. Kan şekeri seviyesini dengelemeye yardımcı olan muz, enerji salınımını yavaş sağladığı için özellikle antreman öncesi en ideal besinlerdendir.

SÜT

Az yağlı süt ürünleri, metabolizmayı hızlandıran kalsiyum sayesinde kilo kaybını artırmaya yardımcı olur. Ayrıca sütün içerdiği yağ sizi daha uzun süre tok tutar ve böylece daha sonra aşırı yemenizi engeller. Mükemmel bir antrenman sonrası atıştırmalık olarak bir bardak çikolatalı süt alın.

ÇİLEK

Kalp sağlığına olumlu etkileriyle bilinen çilek, yağsız ve düşük kalorili olması sebebiyle en sağlıklı atıştırmalıklardan biridir. Mevsiminde değilseniz kurutulmuş çileklerden de yararlanabilirsiniz.

YUMURTA

Yumurta, vücutta yağ yakımını teşvik eder. Tok tuttuğu için kilo vermeyi kolaylaştırır. Göbek yağlarından kurtulmak ve şişkinlikle başaçıkabilmek için haşlanmış yumurta tüketmelisiniz.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber