hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kilo verme sürecinde beslenmenin önemi

  Kilo verme sürecinde beslenmenin önemi
  expand

  Teknolojik cihazlar sayesinde elde edilen bölgesel incelmeyi koruyabilmenin ve kilo vermenin en temel yolu beslenme düzenine dikkat etmektir. Gün içerisinde alınan kalori miktarına dikkat edilmeli, yağlı, şekerli ve karbonhidratlı besinlerden uzak durulmalı. (Sabah)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Günümüzde sağlıksız beslenme, yoğun iş temposu düzensiz uyku ve bazen hormonal sebeplerden dolayı maalesef kilo alımı oldukça kolaylaştı ve yaygınlaştı. Diyet ve spora rağmen bölgesel yağlanma problemi kişileri oldukça zorlamakta. Kilo veya kilolu olmak durumu kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Vücuttaki yağ oranı ise zayıflama sürecini belirleyen en önemli faktörlerden biridir. O yüzden mutlaka zayıflama sürecine başlamadan önce elektronik ölçümleriniz alınmalıdır ve bu sayede yağ oranı, yağ kütlesi, vücuttaki kas kütlesi, iç yağlanma derecesi ölçülmelidir. Fakat bazen tüm çabalara rağmen vücutta yağlar dirençli olabilmektedir.

  Fazla kilolar fit bir görünüme kavuşmanın önündeki engel olmakla birlikte fiziksel ve ruhsal sağlığı da oldukça tehdit etmektedir. Son yıllarda son teknoloji ürünü zayıflama yöntemleri oldukça yaygınlaştı. Fakat bu süreçte ortaya çıkan yanlış bir algıyı düzeltmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Teknolojik cihazlar sayesinde elde edilen bölgesel incelmeyi koruyabilmenin ve kilo vermenin en temel yolu beslenme düzenine dikkat etmektir. Her zaman söylediğim gibi; bölgesel incelme teknolojik yöntemlerle sağlanır fakat kilo almak veya vermek yalnızca beslenme düzeninizle ilgilidir. Önce bu teknolojik yöntemlerin ne olduğuna ardından da bu yöntemlerin uygulanma sürecinde beslenmenin önemine değinmek isterim.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ŞAŞIRTICI SONUÇLAR

  Son yılların en gözde uygulamalarından biri olan buzla zayıflama, masaj yöntemiyle buzlu bir başlık ile yağları dondurarak kıran bir zayıflama yöntemidir. Yağlanma problemi olan her bölgeye uygulanabilen bu yöntem, oldukça ciddi bir yağ kırma işlemidir. Bu nedenle seanslar 15 günde bir tekrarlanmalıdır. Elbette tek seansta mucizevi sonuçlar beklenmemelidir. İlk seans itibariyle 2 ile 4 cm arası incelme elde edilen bu yöntem düzenli şekilde uygulandığında şaşırtıcı sonuçlar almanızı sağlar.

  DOĞRU MERKEZ SEÇİMİ

  Teknolojik yöntemlerle zayıflamada, doğru ve uzman merkez seçimi ile başlayan süreçte beslenme düzenine dikkat etmek en önemli konudur. Bu yöntemlerin hepsi kilo alımı gerçekleşmediği sürece kalıcıdır. Gün içerisinde alınan kalori miktarına dikkat edilmediği, yağlı şekerli ve karbonhidratlı besinler tercih edildiği sürece kişiler yeniden kilo almaya başlayacaklardır. Neticede zayıflama sürecinde uygulanan cerrahi yöntemler sonrasında bile beslenme düzenine dikkat edilmemesi halinde yeniden kilo alımı gözlenmektedir.

  SEANS SONRASI NORMAL HAYATA DÖNEBİLİRSİNİZ

  yöntemler buz kırmayla sınırlı kalmıyor. Bir diğer yöntem ise oldukça yeni ve etkili. Ultrasonik ses dalgaları ve infrared buluşması, yağ hücrelerini selektif olarak hedefleyerek güçlü bir yağ kırma ve sıkılaşma etkisi yaratmada oldukça iddialıdır. İlk seans itibariyle danışanları şaşırtacak boyutta sonuçlar vadeden bu uygulama günden güne daha çok tercih edilmektedir. Enjeksiyon, vakum, kimyasal kullanmadan sağlığınıza ve vücudunuza herhangi bir zarar vermeden sonuç odaklı ilerlemenizi sağlayan bir uygulamadır. İşleme başlamadan önce 4 saatlik bir açlık ile randevunuza gelmeniz gerekir. Elektronik ölçüler için 4 saatlik açlık doğru sonuçlar elde edebilmek için çok önemlidir. Seans öncesinde elektronik ölçülerin ardından mezura ölçüleriniz alınır. Akabinde seansa alınıyorsunuz. Seans süresi 30 dakikadır ve yağlanma problemi olan her bölgede karın, göbek, bacak, hatta kol ve gıdı dahil uygulanabilir. İşlem ultrason seansı gibi masaj yöntemiyle uygulanır. Seansın hemen ardından normal hayatınıza dönebilirsiniz. Bu uygulamanın en önemli vaatlerinden birisi ise danışanı şaşırtmak. İlk seansın hemen ardından elektronik ölçümleriniz yeniden yapılır ve kırılan yağ miktarı net bir şekilde tespit edilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BİRDEN FAZLA BÖLGEDE UYGULANABİLİR

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu işlemler uzmanlar tarafından tamamen kişinin ihtiyaçları doğrultusunda uygulanmalıdır. Bölgesel veya genel olarak uygulanabilir. Yani sadece karın veya karın ve kol şeklinde birden fazla bölgede işlem uygulamak mümkündür. Bu işlemin en büyük avantajlarından biri ise zayıflarken vücutta sarkmalara, çukurlaşmalara ve deformasyonlara sebep olmaması. Oysa ki günümüzde sıkça rastladığımız birçok yöntem vücutta geri dönüşü olmayacak hasarlar bırakabiliyor.

  AĞRI VE MORARMA OLMAZ

  İLK seans itibariyle güzel sonuçlar veren ve ağrı morarma gibi yan etkileri olmayan bir uygulamadır. En büyük avantajı ise kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ilk seans itibariyle gözle görülür şekilde sonuç vermesidir. Vakum, enjeksiyon ve kimyasalın kullanılmadığı bu yöntem sayesinde deride bir deformasyon yaşanmaz. Uygulama sürecinde sağlıklı beslenmeye ve bol su tüketmeye dikkat etmek büyük ölçüde önem taşıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow