Kilo vermek için etkili yöntemler

Kilo vermek için etkili yöntemler

Kilo vermek için etkili yöntemler

Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler basit! Hızlıca kilo vermek için bazı diyetler, detokslar ve besin takviyeleri deneriz ancak kilo verme konusunda istikrarlı davranabilmek bütün detokslardan ve diyetlerden daha önemlidir. Artık fazla kilolarınızdan kurtulmak hayal değil.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Her insanın kendi bünyesine uygun sağlıklı bir beslenme programıyla hızlıca ve sağlıklı bir şekilde zayıflaması mümkün. 

Evde sağlıklı kilo vermenin yolları sanıldığı kadar zor değildir. Sadece birkaç püf noktasını uygulamanız gerekir. 

KİLO VERMENİZİ SAĞLAYACAK ETKİLİ TEKNİKLER

Kilo vermenin en basit açıklaması matematikten geçer. Yaktığımız kaloriden daha az kalori alırsak kilo veririz ancak çok düşük kalori ile beslenmek vücudunuzun doğru çalışabilmesi için gerekli besin değerlerinden mahrum kalmanıza neden olabilir. 

Bu nedenle sağlıklı ve dengeli bir plan belirlemek ve kilo verme sürecini uzun vadeye yaymak çok önemlidir. 

İşte kilo vermenizi sağlayacak etkili teknikler. Şok diyetlerden uzak durun ancak aldığınız kaloriyi düşürün.
Öncelikle kısa sürede aşırı kilo verdiren şok diyetlerden uzak durun. Çok düşük kalorili şok diyetler; bağışıklık sisteminin zayıflamasına, hastalıklara ve kas kaybına neden olmaktadır. Kendinizi aç bırakmadan yeterli ve dengeli beslenerek hızlı kilo kaybı sağlamak için uzun vadeli bir program gerekir. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Daha az karbonhidrat ve daha yağsız proteinleri tüketin
Yüksek protein almak da metabolizma hızınızı artırırken iştahınızı azaltır. Bir hafta boyunca nişastalı yiyecekler ile şekeri unutun, bunların yerine karbonhidrattan düşük sebzeler tüketin ve yanında yumurta, az yağlı et ve balık tüketin.

Geç saatlerde yemek yemeyin. Geç saatlerde yemek yemek özellikle yemekten kısa süre sonra uyuyorsanız bazı sağlık sorunları yaratabilir. Bu sebeple zayıflamak için yapılması gerekenler sorusuna verilecek diğer yanıtlardan biri, gece yatmadan en az 3 saat önce öğün alımını kesmeniz olacaktır.

Mevsiminde tüketilmeyen, işlenmiş ve paketli gıdalar kilo almanızı sağlar. Bu tür gıdalar komplike bir süreci tetiklemektedir. Gerek içlerindeki koruyucu malzemeler gerekse de taze olmayışları hızlı ve istenmeyen şekilde kilo almanızı sağlayacaktır

Hareketli yaşam ve egzersiz olmadan kilo vermeyin
Vücudun kalori yakabilmesi için vücuda alınan enerjiyi bir şekilde harcaması gerekir. Standart ve hareketsiz yaşam tarzı alınan fazla kaloriyi atmak için uygun değildir. Bu sebepten ötürü hızlı kilo verme dönemlerinde bol bol spor yapılmalıdır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Un, şeker ve yağı hayatınızdan çıkarın
Un, şeker ve yağ tüketimi kilo alımına neden olacaktır. Sürekli evdeyseniz ve hareketsiz bir yaşama sahipseniz bu 3 besin maddesi sizin daha kilolu olmanıza neden olacaktır. Beyaz un yerine esmer un; şeker yerine bal tercih ederek ve yemeklere zeytinyağı ekleyerek kendinizi daha formda hissedebilirsiniz.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber