hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kiraz Kilo Aldırır Mı? Kiraz Kilo Yapar Mı?

  Kiraz Kilo Aldırır Mı Kiraz Kilo Yapar Mı
  expand

  Kiraz çok sevilen ve yaz aylarında sıklıkla tüketilen bir meyvedir. İçerisinde birçok faydalı vitamin ve lif bulunmaktadır. Bağırsak problemi olan kişiler kiraz tüketerek bu problemden kurtulabilir. Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi olan kirazın kilo ile ilişkisi de merak konusu olmaktadır. Özellikle de diyet yapanlar ve kilo kontrolü sağlamak isteyenler bu soruyu sıklıkla sormaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kiraz Kilo Aldırır mı?

  Kiraz çok lezzetli ve aynı zamanda çok da faydalı bir meyvedir. Lifli bir meyve olduğundan bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlar. Kirazda şeker oranı yüksektir. Kilo alımı konusunda hassas olan bireyler daha dikkatli tüketmelidir. Kiraz porsiyon kontrolü yapılarak tüketilmesi gereken bir meyvedir. Kilo almak istemeyen kişiler ara öğünlerinde az miktarda kiraza yer verebilir. Ancak çok fazla kiraz tüketmek kilo alımına neden olabilir.

  Kiraz Kilo Yapar mı?

  Kiraz tam bir vitamin deposudur. Diyet listelerinde kiraza genelde yer verilmektedir. Kiraz, ödem atılmasında çok etkilidir. Kabızlığı önler ve tam lif deposudur. Bütün bu etkiler diyet yapan kişiler için gereklidir. Günde bir porsiyon kiraz yemek oldukça fayda sağlayacaktır. Kirazın içerisinde yüksek miktarda şeker bulunmaktadır. Bundan dolayı önerilen porsiyonu aşmadan kiraz tüketmek gerekmektedir.

  Diyette Kiraz Yenir mi?

  Kiraz lif açısından çok yoğun bir meyvedir. İçerisinde yüksek miktarda şeker olmasına rağmen çok faydalıdır. Diyette kiraz tüketilebilir. Uzun süre tok tutacaktır ve bedenin ihtiyaç duyduğu vitaminleri de karşılamış olacaktır. Pek çok kişinin sorunu olan kabızlık ve ödem atmada da etkilidir.

  Günlük olarak kirazın porsiyonu ortalama 10-12 tanedir. Bu detay kirazın boyutuna göre farklılık gösterebilir. Ortalama bir porsiyon kiraz 10 ile 12 taneye denk gelmektedir.

  Kiraz Kilo Verdirir mi?

  Kilo verme sürecinde olan kişiler kiraz konusunda bazen kararsızlık yaşamaktadır. Kiraz bol lifli olduğundan uzun süre tok tutacaktır. İçeriğinden dolayı ödem atacak ve kabızlığı önleyecektir. Bu yüzden içerisindeki şeker oranı yüksek olsa dahi diyet listelerinde sıklıkla yer almaktadır.

  Doğru porsiyonlarda kiraz tüketilirse kilo vermeye de yardımcı olacaktır. Özellikle de tok tutması ciddi bir avantaj sağlamış olacaktır. Kiraz doğrudan kilo verdirmez ancak tok tutma özelliği sayesinde kilo vermeyi kolaylaştıracaktır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow