Kivi kilo vermek için de oldukça etkili

Kivi kilo vermek için de oldukça etkili

Kivi kilo vermek için de oldukça etkili

İçeriğindeki güçlü vitamin, mineral ve lifler sayesinde oldukça faydalı meyveler arasında olan kivi, kilo vermek için de oldukça etkili. Kış aylarında çok tüketilen meyvelerden biri olan kivi, c ve k vitamini açısından oldukça zengindir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sonbahar ve kış mevsiminde yetişen kivi, ekşi bir tada sahiptir. İçeriğinde C vitamini ve yüksek oranda lif bulunur. Bu da kivinin vitaminler ve antioksidanlar açısından zengin olduğunu gösteriyor. İçerdiği A, E, K vitaminleri ve kalsiyum, çinko, magnezyum mineraller sağlığınız için bire birdir.  Günde 2 adet kivi tüketerek günlük C vitamini ihtiyacınızın büyük bir bölümünü karşılayabilirsiniz.
 
 Kivi sindirimi iyileştirir Astım tedavisinde etkilidir Kivi görme kaybını engeller Cilt sağlığına etki eder Tüm bu etkilerinin yanı sıra içerdiği yaklaşık 3 gram diyet lif sayesinde kivi tüketmek fazla kilolardan kurtulmanıza da destek olur. 
 
 Kivi nispeten düşük kalorili (her biri yaklaşık 42 kalori) ve mükemmel bir lif kaynağı olduğu için, fazla kilolardan kurtulmak istiyorsanız harika bir besindir. Yüksek su içeriğine sahiptir, kalorisi düşüktür ve iyi miktarda lif içerir. Kivideki yüksek diyet lifi ve yüksek C vitamini miktarı kilo vermenin anahtarıdır .  C vitamini, mükemmel bir göbek yağ yakıcı olarak kabul edilir.  Kivi meyvesinde bulunan yenilebilir asit, diğer alternatif gıda maddelerinden daha hızlı yağ yakımına destek olur.  Resveratrol, kivi de olan bir dizi antioksidandan sadece biridir. Bu bileşikler, bej yağın oksidasyonunu arttırır ve fazlalığı vücut ısısı olarak yakar.
 
 Üç kiloya kadar kaybetmek için bu diyeti bir hafta boyunca uygulayın. Ancak diyabet, anemi, kalp hastalığı, gastrit, hipovolemi veya mide problemleri gibi hastalıklar yaşarsanız bu diyet planını uygulamamanız gerektiğini unutmayın . Herhangi bir diyet uygulamadan önce doktorunuza danışın.

KİVİ DİYETİ KURALLARI 
 
Canınız tatlı veya kızarmış bir şeyler yemek istediğinde kivi yiyebilirsiniz. Birkaç kalori içerdiğinden, bu egzotik meyveden istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Günde on bardak temiz su içmelisiniz . Fast-food, işlenmiş gıda, soda ve alkol gibi sağlıksız yemeklerden kaçının. Protein ve yağ alımınızı sınırladığı için kivi diyetini yedi günden fazla uygulamayın