Koronavirüs aşısı bulundu mu? Corona virüsü (covid-19) aşısı fiyatı ne kadar?

Koronavirüs aşısı bulundu mu? Corona virüsü (covid-19) aşısı fiyatı ne kadar?

Koronavirüs aşısı bulundu mu Corona virüsü (covid-19) aşısı fiyatı ne kadar
expand

Koronavirüs aşı ile ilgili Rusya’dan peş peşe son dakika açıklamaları geldi. Covid-19 aşısının fiyatı ve diğer detayları aktaran Rusya denemelerin olumlu sonuç verdiğini belirtmişti. Peki, koronavirüs aşısı bulundu mu, fiyatı ne kadar olacak?

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Koronavirüs aşısı ve fiyatı ile ilgili detaylar belli oldu. Dünyanın gözünü çevirdiği açıklama Rusya’dan geldi. Tüm dünyada aşı çalışmaları devam ederken Rusya toplu üretim için çalışmalarını hızlandırdı. İşte aşıya ilişkin son gelişmeler…

KORONAVİRÜS AŞISI BULUNDU MU?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin koronavirüs aşısı ile ilgili çok kritik açıklamalarda bulunmuş ve ülkesinin ilk Covid-19 aşısını geliştirdiğini dünyaya duyurmuştu.

Putin kısa sürede elde edilen aşının toplu üretimine geçileceğini de ifade ederek, kızının da aşılandığını açıklamıştı.

KORONA AŞISININ FİYATI NE KADAR OLACAK?

Rusya'dan geliştirilen aşının piyasa fiyatıyla ilgili de bilgi de geldi. Rus yetkililere göre aşı için iki dozluk dış pazardaki piyasa fiyatı 10 dolar olacak.

"AŞI ÜRETİMİNE BAŞLANDI"

Rus haber ajansı TASS’ta yer alan habere göre Gamaleya Enstitüsü'nden yapılan açıklamada, “Gamaleya Enstitüsü tarafından geliştirilen yeni koronavirüs enfeksiyonu Covid-19'a karşı aşı üretimine başlandı” ifadelerine yer verildi.
 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow