Koronavirüs nasıl bulaşır? Koronavirüsü önleyecek tedavi ve ilaçlar var mı?

Video: Koronavirüs nasıl bulaşır? Koronavirüsü önleyecek tedavi ve ilaçlar var mı?

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla diğer ülkelere de yayılan koronavirüs Türkiye'de de bir kişide tespit edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gece yaptığı basın açıklamasında koronavirüs şüphesi olan bir vatandaşın test sonucunun pozitif çıktığını bildirdi. Peki koronavirüs nasıl bulaşır, koronavirüsten korunma yöntemleri nelerdir, koronavirüsü önleyecek tedavi ve ilaçlar var mı? Kulak Burun Boğaz, Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Metin Yılmaz konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Çin'in Wuhan kentinde 12 Aralık 2019'da tespit edilen ve hızla diğer ülkelere de yayılan koronavirüs kabusu devam ediyor.


Türkiye'deki ilk koronavirüs vakası dün akşam saatlerinde resmen açıklandı.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gece yaptığı basın açıklamasında koronavirüs şüphesi olan bir vatandaşın test sonucunun pozitif çıktığını bildirdi.


Bakan Koca, yaptığı açıklamada hastaya ilişkin "Tanı, yüksek ateş ve öksürük şikayetinin sebebinin araştırılması sonucu konulmuştur. Hastanın virüsü Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir. Dış dünyadan tamamen izole edilmiştir. Hasta bir erkektir ve  genel durumu iyidir. Aile bireylerinin hepsi ve yakın çevresindeki tüm bireyler bu anlamda gözetim altındadır ve her biri şüpheli kabul edilmiştir" ifadelerini kullandı.


Peki koronavirüs nasıl bulaşır, koronavirüsten korunma yöntemleri nelerdir, koronavirüsü önleyecek tedavi ve ilaçlar var mı?


Kulak Burun Boğaz, Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Metin Yılmaz konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS