Kuru cilt kırışıklıkların en büyük nedeni

Kuru cilt kırışıklıkların en büyük nedeni

Kuru cilt kırışıklıkların en büyük nedeni

Cilt kuruluğu ciltteki kırışıklıkların artmasının en önemli nedenlerinden biridir. Birçok insan düzenli olarak nemlendirmesine rağmen cilt kuruluğu yaşar. Nemlendirme cildin kuruluğunu yok etmiyorsa özel bir bakımın zamanı gelmiş demektir. (Posta)

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

DOĞRU NEMLENDİRİCİ SEÇİMİ

Herhangi bir sağlıklı cilt bakımı rutininin ilk adımı cilt tipinizi anlamaktır . Bunu yaptıktan sonra, cilt tipiniz için doğru nemlendiriciyi kolayca seçebilirsiniz.

Şiddetli cilt kuruluğu ile uğraşırken, bu tür cilt koşullarını tedavi etmek için tasarlanmış ürünler kullanın.

Nemlendiricinizde karite yağı, petrol, laktik asit, gliserin ve hyaluronik asit gibi maddeler arayın. Bu bileşenler cildinizi nemlendirmede oldukça etkilidir.

DOĞRU ZAMANDA NEMLENDİRİN

Cildinizi nemlendirmek her zaman istediğiniz sonucu size vermez. Başvurunuzun zamanlaması da çok önemlidir. Günde iki kez nemlendirmek kuru ciltle baş etmenin en iyi yoludur.

Sabahları ve yatmadan hemen önce cildinizi nemlendirmek için mükemmel bir zaman. Ayrıca uzmanlar, banyodan hemen sonra cildinizi nemlendirmenizi önerir.

Bu, cildinizin nemli olduğu ve nemlendiriciden maksimum faydayı alabildiği zamandır.

TONER KULLANMAYA BAŞLAYIN

Kuru cilt, uzun süreli bir cilt durumudur. Bir gecede geçmiyor. Özellikle nemlendiriciniz cildinizi nemlendirmeye yetmediğinde mutlaka nemlendirici bir toner tercih etmelisiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra toner uygulamak cildinizi nemli ve sağlıklı tutacaktır.

NEMLENDİRİCİ SERUM KULLANIN

Tipik olarak, serumlar belirli cilt sorunlarını tedavi etmek için aktif bileşenlerle yapılır.

Özellikle cilt nemlendirmesi için yapılmış bir serum seçin. Serumu yüzünüzü temizledikten sonra veya tonerden sonra kullanabilirsiniz.

Cilt kuruluğu, düzenli cilt nemlendirmesinden sonra bile oluşabilir. Bazı kasıtsız cilt bakımı hatalarınız veya sağlık durumu, bazı ilaçlar ve genetik gibi faktörler nedeniyle olabilir. Ancak doğru nemlendirme tekniklerini takip etmek cilt problemlerinizi çözebilir ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmanızı sağlayabilir