hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kuru Fasulye Kilo Aldırır Mı? Kuru Fasulye Kilo Yapar Mı?

  Kuru Fasulye Kilo Aldırır Mı Kuru Fasulye Kilo Yapar Mı
  expand

  Kuru fasulye, tok tutuculuk oranı yüksek olan baklagillerden bir tanesidir. Özellikle kış aylarında pilav ile birlikte tüketilen bu lezzetli yemek, diyet listelerinde de yer almaktadır. Besleyicilik bakımından besin değerleri de zengin olan ürünlerden biri olup porsiyonlanmasına dikkat edilirse kilo konusunda bir soruna neden olmamaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kuru Fasulye Kilo Aldırır mı?

  Kuru fasulye hakkında en çok merak edilen sorular kalorisi ve kilo aldırıp aldırmamasıdır. Kuru fasulye, kalori bakımından ve besin değerleri açısından yüksek bir üründür. Genellikle kuru fasulye, şişkinliğe neden olmasıyla bilinmektedir.

  Şişkinlik, mide sorunları, gaz vb. problemlere neden olsa da kuru fasulye herkesin vazgeçemediği lezzetli bir baklagildir. Ancak yeterli miktarda yenilen kuru fasulye kiloya neden olmazken kaçırılan porsiyonlar her yiyecekte olduğu gibi kuru fasulye tüketiminde de kilo yapabilir.

  Kuru Fasulye Kilo Yapar mı?

  Kuru fasulye kilo yapmasıyla değil genellikle gaz ve şişkinliğe neden olmasıyla bilinen bir yemektir. Kuru fasulye diyet listelerinde de yer alan ve kilo yapmayan bir yemek olarak afiyetle tüketilebilir. Ancak kilo yapmadan tüketmek için önerilen porsiyonlama 5 ya da 6 yemek kaşığıdır. 1 porsiyondan fazla tüketilen kuru fasulye kilo yapabilmektedir.

  1 Porsiyon Kuru Fasulye Kilo Yapar mı?

  Ortalama 1 porsiyon kuru fasulye 320 kaloridir. Diyet yapan kişilerinde alması gereken kalori miktarı bulunmaktadır. 1 porsiyon kuru fasulye kalori miktarı bunu aşmadığı için diyet yapanlarında rahatlıkla tüketebileceği kilo aldırmayan yemeklerdendir. 1 porsiyon kuru fasulye kilo yapıcı değildir. Üstelik tok tutucu olması sayesinde öğünün görevini tam olarak yerine getirir.

  Kuru Fasulye Yemek Kiloya Neden Olur mu?

  Kuru fasulye her yörenin farklı tarifiyle yapılan, Türk mutfağının ortak lezzetidir. Herkesin bayılarak yediği bu lezzet hakkında akılları karıştıran tek sorun ise kiloya neden olup olmamasıdır. Kuru fasulye sağlıklı bir besin kaynağıdır. Gün içinde 1 porsiyon olarak tüketilen kuru fasulye kiloya neden olmaz.

  Şişkinlik ve gaz hissi verse de bunlar geçicidir. Uzun süre tok tutması sayesinde kilo vermek isteyen kişilerde çok rahat tüketebilmektedir. Fakat gün içinde aşırıya kaçan yemekler tabi ki kilo yapabilmektedir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow