Mide şişkinliğine ne iyi gelir? Mide şişkinliği nasıl geçer?

Mide şişkinliğine ne iyi gelir? Mide şişkinliği nasıl geçer?

Mide şişkinliği pek çok kişinin şikayetçi olduğu bir durumdur. Mide şişkinliğini geçirmek için internette yoğun bir araştırma yapılmaktadır. Mide şişkinliği pek çok faktöre bağlı olarak gelişebilmektedir. Özellikle bu şikayete sahip olan kişiler ise internette son haftalarda sıkça çözüm metotlarını araştırmaktadırlar. Peki, mide şişkinliğine ne iyi gelir? Mide şişkinliği nasıl geçer? İşte mide şişkinliğine iyi gelen bitkisel tedavi yöntemlerini sizler için derledik.

Mide şişkinliği sık sık ortaya çıkabilen ve yemeklerden sonra daha çok gelişen bir rahatsızlıktır. Kişiyi gece yatarken dahi rahatsız ederek hazımsızlık hissiyatı oluşturur. Mide şişkinliği ile beraberinde mide gazı da ortaya çıkmaktadır

Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir?

Nane: Mide şişkinliğine son derecede iyi gelen bir doğal yöntem ise nanedir. Nane mideyi rahatlatır ayrıca midede oluşan hazımsızlığı da geçirir. Sindirim sistemlerinde ki spazmları da nane geçirmektedir. Sahip olduğu özelliği ile birlikte mide şişkinliği nane ile ortadan kalkmaktadır. Naneyi direkt olarak bir bardak suyun içerisine karıştırarak tüketebilirsiniz. Bu tedavi şeklini günde 2 kez olmak üzere uygulayabilirsiniz.

Rezene: Mide şişkinliğine iyi gelen bitkisel çaylar bulunmaktadır. Bu bitkisel çaylarının en etkilileri arasında rezene çayı bulunmaktadır. Rezene çayını mide şişkinliği yaşadığınız her durumda içebilirsiniz. Son derecede faydalı olan rezene çayı mide şişkinliğini kısa süre içerisinde geçirmektedir. Rezene aynı zamanda iyi bir idrar söktürücüdür. Rezene çayını dilerseniz rezene tohumu şeklinde de tüketebilirsiniz.

Zencefil: Zencefil de aynı şekilde mide şişkinliğine birebir olarak bilinen bir bitkisel tedavi seçeneğidir. Zencefil insan sağlığına son derecede faydalı ve bitkisel tedavi yöntemleri deyince akla ilk gelen bitkisel tedavi seçeneklerindendir. Zencefil aynı zamanda bağırsaklarda yer alan parazitleri de yok etmektedir Midede yer alan gazı da yine zencefil söküp atmaktadır.

Anason Çayı: Anason çayı da yine aynı şekilde mide şişkinliği için birebir olan bitki çaylarından biridir. Anason aynı zamanda sindirim sistemini de rahatlatmaktadır. Mide çevresinde yer alan gazı da anason çayı almaktadır. Anason yapraklarını bir bardak kaynar suyun içerisine atarak tüketebilirsiniz. Böylelikle mide şişkinliğine karşı iyi bir tedavi seçeneği geliştirmiş olursunuz.

Limonlu Su: Limon tam anlamı ile bir C vitamini deposudur. Ayrıca sahip olduğu enzimler ve besin değerleri ile birlikte midede ki tüm şişkinliği söküp atmaktadır. Limonlu suyu günde istediğiniz kadar içebilirsiniz. Dilerseniz limonlu suyun içerisine şeker de ilave edebilirsiniz. Böylelikle mide çeperinize iyi gelen ve şişkinliği atan limonlu su en iyi tedavi seçenekleri arasındadır.

Mide Şişkinliği Nasıl Geçer?

Ananas: Tam anlamı ile bir mide dostu olan ananas meyvesi tüketilmesi gereken meyveler arasındadır. Eğer yemeklerden sonra mide şişkinliği yaşıyorsanız ananas tüketebilirsiniz. Ananas en çok tercih edilen meyveler arasındadır. Ayrıca ananas mide de gazı da almaktadır. Gazı ve şişkinliği alan ananası günde istediğiniz kadar tüketebilirsiniz.

Salatalık: Salatalık tam anlamı ile bir idrar söktürücü olarak bilinmektedir. Bağırsak ve mide dostu olan salatalık mide şişkinliği şikayeti yaşayanlar için de biçilmiş kaftandır. Salatalık en doğal gıdalar arasındadır. Eğer şişkinlik şikayeti yaşıyorsanız salatalık tüketmenizi öneririz. Uzman doktorlar tarafından da salatalığın mide şişkinliği açısından iyi geldiği söylenmektedir.

Soda: Mide şişkinliği yanında hazımsızlığı da doğuracaktır. Bundan dolayı kişide iki faktör ortaya çıkacaktır. Soda da mide şişkinliğini ve mide gazını ortadan kaldıran en doğal etmenlerden biridir. Soda tedavisi özellikle mide şişkinliği geçirilmesi açısından bilinen en bilindik tedavi seçenekleri arasındadır. Sizler de eğer sürekli olarak mide şişkinliği yaşıyorsanız yemeklerden hemen sonra soda tüketerek bu şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

Mide Şişkinliği Neden Olur?

Hızlı Yemek Yemek: Hızlı yemek yemek mide şişkinliğinin en bariz nedenleri arasındadır. Eğer sürekli olarak yemeği hızlı yiyor ve 10 dakika gibi kısa sürede yemeklerinizi bitiriyorsanız mide şişkinliğinin ortaya çıkması içten bile değil.

Sigara ve Alkol: Sigara ve alkol kullanımı vücuda son derecede zararlı olan etmenler arasındadır. Sürekli olarak alkol ve sigara tüketiyorsanız mide şişkinliğinin ortaya çıkacağından emin olabilirsiniz.

Baharatlı Yiyecekler: Baharatlı yiyecekler midede şişkinliğe sebep olur. Baharatlı yiyecekler aynı zamanda bağırsaklar için de gaz oluşumuna sebep olan etmenler arasındadır. Öğünlerinizde daha az baharatlı yiyecekler tüketerek mide gazından kurtulmanız mümkündür.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS