Modunuzun düşük olduğu günlerde giyebileceğiniz 6 mutlu renk

A A

27.02.2021 - 12:20 Son Güncelleme:

Renklerin insanların ruhunu büyük ölçüde etkilediğini biliyor muydunuz? İnsanlar genellikle kapalı havalarda kendilerini mutsuz hissederken güneşli ve açık renkli günlerde kendilerini daha mutlu hissederler. Renklerin buna benzer birçok etkisi var. Kendinizi kötü hissettiğiniz günlerde ufak renk oyunlarıyla modadan yardım alabilirsiniz.

Modunuzun düşük olduğu günlerde giyebileceğiniz 6 mutlu renk

Kırmızı

Yüksek enerji ve ‘güç’ ile ilişkili bir renk olan kırmızı, anında fark edilir. Cesaret, güç ve hırs gibi duyguları da ifade eder. Bununla birlikte uyanıklığa, hız ve fiziksel olarak iyi hissetmeye de işarettir. Güven aşılamanıza yardımcı olabilir. En nihayetinde de mutlu hissettirir.

 

Turuncu
 

Neşeli, davetkar ve sıcak bir renk olan turuncu, yaz mevsimlerinin en lezzetli tonlarından. Duygusal olarak gücü, dışadönük olmayı ihtiva eder. Etkileşimi ve ilişki kurmayı teşvik eder. 

 

Sarı
 

İyimserlik, parlaklık, neşeli tutum ve zihinsel berraklığın rengi sarı, yaratıcı, net ve pozitif. Depresyonun hafifletilmesinde ve gülmeyi teşvik etmede harika bir seçim. Öfke sürelerini kısaltır, aktif yaşamı teşvik eder.

 

Mavi
 

Yaz renklerinden biri de mavi. Dinlenmek ve sakinliği temsil eder çok popüler bir renktir. Aşırı hiperaktif çocuklarda bunun dengelenmesinde rol oynadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Hayal gücünü ve sezgisel düşünmeyi teşvik eder. 

 

Yeşil
 

Sakinleştirici, hoş bir renkttir. Stres azaltıcı, yenileme, denge, ferahlık ve huzur doludur. 

 

Menekşe
 

Sanatsal yeteneklerle ilişkili bir renk de olan menekşe ya da mor renk, yaz dönemi t-shirtleri için neşenizi artırıcı en iyi seçeneklerden biri.