Orman meyvelerinin mucizelerini keşfedin

Orman meyvelerinin mucizelerini keşfedin

Orman meyvelerinin mucizelerini keşfedin

Küçük, yumuşak ve lezzetli orman meyveleri canlı renkleri ve güçlü besin değerleriyle dikkat çekiyor. Yaban mersini, ahududu, böğürtlen, çilek ve nicesi sağlığınıza sağlık katıyor. Gençlik ve zindelik için bol bol taze koyu kırmızı, egzotik orman meyveleri tüketebilirsiniz. İşte orman meyveleriyle dolu bir diyetin sağlığınız için etkileri… (Posta)

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

AHUDUDU

Antik dönemde ahududu bitkilerinin bazı kısımları sabah bulantısını ve mide ağrısını tedavi etmek için kullanılıyordu. Artık meyvelerin kendilerinin de güce sahip olduğunu biliyoruz.

Ahududu, farklı kanser türleri ve beyninizi koruyabilecek diğer kanser türleriyle savaşmaya yardımcı olabilecek besinlerle yüklüdür.

Aynı maddelerden bazılarını diyet takviyelerinde bulabilmenize rağmen, kendinizi taze ahududu ile şımartın. Size en fazla faydayı sağlayacaklar.

MÜRVER AĞACI MEYVESİ

Yüzlerce yıldır insanlar onları soğuk algınlığı ve griple savaşmak için kullandı.

Birkaç çalışma, özütlerinin ilk veya iki gün içinde alırsanız grip semptomlarını kısaltabileceğini düşündürmektedir.

Sadece pişmiş mürverleri yiyin, çiğ olanlar veya yaprakları sizi hasta edebilir.

Ayrıca hamile veya emziren kadınların veya bağışıklık sistemi sorunları olan kişilerin de böğürtlen yememeleri gerekir.

Diyabet ilaçları, diüretikler veya müshil kullanıyorsanız bunları kullanmayın.

ARONYA

Bu koyu mor meyveler, vitaminler, mineraller ve besinler açısından yüksektir.

Bu nedenle araştırmacılar, servikal, cilt, meme ve kolon kanserlerini önlemeye yardımcı olup olamayacaklarını kontrol ediyorlar.

Bilim adamları ayrıca aronia meyvelerinin karaciğer ve kalp hastalıkları ve hatta obezite ile savaşmaya yardımcı olup olamayacağını araştırıyorlar.

Aronia ile demlenmiş çayı da yudumlayabilirsiniz.

KIZILCIK

İdrar yolu enfeksiyonlarına yakalanma eğiliminiz varsa, kızılcık suyunu azaltmış olabilirsiniz. Kızılcık suyu idrar yolu enfeksiyonlarına yardımcıdır. Meyveler, bakterilerin midenizde kalma ve enfeksiyonlara neden olma olasılığını azaltabilir.

Bilim adamları, içeriğindeki yüksek vitamin ve antioksidan değerleri nedeniyle kanseri önleyip önleyemeyeceklerini ve kalp sağlığını iyileştirebileceklerini araştırıyorlar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ne kadar kızılcık suyu içtiğinize dikkat edin, fazlası böbrek taşlarına neden olabilir.

GOJİ

Bazen kurt üzümü olarak da adlandırılırlar, binlerce yıldır Çin tıbbının bir parçasıdırlar. Vitaminleri (C, B2 ve A), demir ve antioksidanları vardır.

Bilim adamları bağışıklığı artırdıklarına, kalp hastalıklarıyla savaştıklarına, beyne yardımcı olduklarına, sindirime yardımcı olduklarına ve kanseri önlediklerine dair kanıt aradılar, ancak şu ana kadar kesin olarak bilmiyorlar.

Onları sadece olgun yiyin. Olgunlaşmamış olanlar toksik olabilir.

Hamileyseniz, emziriyorsanız veya kan sulandırıcı kullanıyorsanız onları yemeyin.

ÇİLEK

Bu tatlı, kalp şeklindeki meyveler C vitamini, folik asit, lif ve antioksidanlarla doludur. Yüksek tansiyon ve kolesterolü düşürmenize, kan şekerinizi yönetmenize ve yaşlanmanın beyninizdeki etkileriyle savaşmanıza yardımcı olabilirler.

BÖĞÜRTLEN

Böğürtlen, kalp hastalığına ve kansere yol açan iltihabı kesebilecek çok sayıda polifenol, kimyasal içerir. Meyveler ayrıca ince bağırsağınızın şekeri daha iyi parçalamasına yardımcı olabilir, bu da tip 2 diyabet olasılığınızı azaltabilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mümkünse taze veya dondurulmuş olarak yiyin. Bir fincan sade böğürtlen 7 gram şeker içerir. Aynı miktarda konserve ağır şurup 50 gramdan fazladır.

ACAİ MEYVESİ

Acai meyveleri, diğer meyvelerden daha fazla antioksidan içerebilecekleri için genellikle süper gıda olarak adlandırılır. Bu besinler, birçok hastalığa yol açabilecek hücre hasarını durdurabilir

Taze veya donmuş acai meyvelerinin tadını çıkarabilirsiniz.

YABAN MERSİNİ

Bu meyvelerin koyu mavisi, güzel bir turta yapmaktan daha fazlasını yapar. Renk, antosiyaninler adı verilen güçlü bileşiklerden gelir. Bilim adamları, bu antioksidanların sizi kanserden, kalp hastalığından ve bunamadan korumaya yardımcı olabileceğini ve bağışıklık sisteminizi güçlendirdiğini belirtiyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu sulu sağlık toplarını taze veya dondurulmuş olarak tüketebilirsiniz. .

Diyetinizi bozmadan sizi dolduran su ve lifleri var. Yarım bardakta yaklaşık 40 kalori vardır.