Ozon tedavisi ile zayıflamak mümkün

Ozon tedavisi ile zayıflamak mümkün

Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Akupunktur, Ozon Terapi Uzm. Dr. Figen Atak, düzenli uygulanan ozon tedavisinin metabolizmayı canlı tuttuğunu ve bu sayede kilo almayı zorlaştırdığını belirtti.

Aşırı kilo yani obezite sorunu kişinin genel sağlığına büyük zararlar verebilen çağımızın en tehlikeli hastalığıdır. Kalp beyin bağırsak ve tüm vücut sistemleri için ciddi tehlike oluşturmakta metabolizmayı bozmakta ve bu sayede kalp hastalığından beyin inmeleri ne kadar birçok ölümcül hastalığa yol açabilmektedir

Günümüzde özellikle kadınların yediklerine ve içtiklerine dikkat etmelerine rağmen yine de çok kolay kilo almalarının sebebi metabolizmanın yavaş çalışmasıdır. Yaş ilerledikçe metabolizmanın çalışma hızı yavaşlar, alınan gıdayı eritmekte zorlanır ve yağ deposu haline dönüştürür.

Ozon tedavisi metabolizmayı hızlandırır

Düzenli ozon tedavisi metabolizmayı hızlandırarak yağların yakılmasına yardımcı olur. Kilo vermeyi hızlandırmasının yanı sıra hızlanan metabolizma sayesinde kilo alımını da engeller. Sistemik dolaşım sistemine verilen ozan gazı kandaki ve hücrelerdeki oksijen oranını arttırarak metabolizmanın hızına etki eder. Kandaki oksijen oranı arttıkça hücrelere daha fazla oksijen gider, oksijen oranı artan hücrelere besinlerin yakılmasını sağlar ve vücudun karbonhidratı yağa çevirerek depolamasına engel olur.

Vücuttaki yağ depoları üzerinde de ozon gazının direkt parçalayıcı etkisi bulunmaktadır. Obezite tedavileriyle birlikte uygulandığın yağların daha hızlı yakılmasına yardımcı olur.

Ayrıca obezite hastalarında vücuttaki şeker miktarının artmasına bağlı sistemik savunma hücrelerinin fonksiyonları da azalır. Ozon gazı savunma hücrelerini uyararak hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Özellikle karaciğerin yenilenmesini sağlayarak fonksiyonunu arttırır; yağ, şeker ve protein dengesini organize eder.

Ozon tedavisinin hücrelerdeki oksijen miktarını arttırması hücre yenilenmesinden metabolizma hızına kadar birçok açıdan vücuda fayda sağlar. Günümüzde birçok hastalığın tedavisinde olduğu gibi özellikle obezite tedavisinde de destekleyici ve hızlandırıcı bir yöntem olarak yaygın olarak uygulanmaktadır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS