hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sabah içtiğinizde metabolizmayı uçuruyor: İki damla damlatmak yetiyor!

  Sabah içtiğinizde metabolizmayı uçuruyor: İki damla damlatmak yetiyor
  expand

  Türk kahvesinin metabolizmayı hızlandırdığı biliniyor. Şekersiz kahvenin içerisine sıkacağınız birkaç damla limon suyu sizi fit hale getirecektir. İşte detaylar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Limonlu Türk kahvesi ishalinizi keser. Spor öncesi enerji verir. Kilo vermeyi kolaylaştıran bu ikilinin faydaları neler? İşte detaylar... Türk kahvesi birçok kişinin sabah içeceği. İçerisine katabileceğiniz limon suyu ise kalorileri parçalıyor.

  İshale iyi gelen popüler yöntemlerden biri olan Türk kahvesi kısa zamanda sorunu çözmeye yardımcı olabilir. Bunun için; bir tatlı kaşığı Türk kahvesinin içerisine birkaç damla limon damlatarak yemeye çalışın. Bu yöntemin ishalinizi kesmede etkili olduğunu göreceksiniz.

  Limon suyu metabolizmayı hızlandırır, bu nedenle sabahları her gün limon suyu içilmesi tavsiye edilir. Ayrıca istenmeyen toksinleri ve metalleri vücuttan uzaklaştırır. Karaciğerde safra suyunun üretimine yardımcı olur, bu da sindirime ve detoksifikasyona yardımcı olur.

  Türk kahvesi limonlu karışım, bir bardak sıcak suya yarım çay kaşığı Türk kahvesi ve yarım çay kaşığı limon suyu ilave edilerek hazırlanır. Bu karışım günde bir kez hafif egzersizlerden yarım saat önce içilir.

  Ayrıca aşırı kullanımı zararlı yan etkilere neden olabilir, hamileyseniz veya emziren bir anneyseniz bu karışımı uygulamaktan kaçının. Kardiyovasküler problemleriniz ve tansiyon problemleriniz varsa, bu karışımı tekrar kullanmaktan kaçının.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türk kahvesi, kilo kaybını arttırdığı bilinen kafein, teobromin, teofilin ve klorojenik asitler gibi biyolojik olarak aktif bileşikler içerir. Ayrıca vücudun kullandığı yağ hücrelerini enerji şeklinde parçalayarak kilo verme sürecini daha da hızlandırır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow