Saç ektirme ameliyatlarında yaş sınırı var mı?

Saç ektirme ameliyatlarında yaş sınırı var mı?

Saç ektirme ameliyatlarında yaş sınırı var mı?

Saç dökülmesi genetik olarak erken yaşlarda başlayıp ileri yaşlara kadar devam edebiliyor. Saç dökülmesi yaşayanlar ise ne kadar erken önlem alırlarsa tedavi o kadar olumlu sonuç veriyor. Peki saç ektirme ameliyatlarında yaş sınırı var mı? Bu konuda açıklama yapan Op. Dr. Güncel Öztürk, 20 ile 65 yaş arasındaki herkesin saç ektirebileceğini söylüyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Op. Dr. Güncel Öztürk'ün konu hakkında yaptığı açıklama şöyle:

Traşsız saç ekimi nedir, avantajları nelerdir?

Saç, kaş, sakal ve bıyık ekimi yapılabilir

Saçın ön kısmında dökülmelerin başlaması kelleşme sorunun başlangıcı olarak kabul edilir, bu sorunu yaşayanların acilen tedbir almaya başlamaları gerekir. Saç tedavisi ve saç ektirme ameliyatları planlarına bir an önce başlayarak sorunun daha da ilerlemesine meydan verilmemelidir. Kafa derisinde sadece saç değil; sakal, bıyık ve kaş dökülmelerinde de saç ektirme ameliyatından faydalanır. Hangi yaşta olursanız olun, saçınızın yoğunluğunda gözle görünür bir şekilde yüzde 50'lik bir seyrelme olmuş ve kafa deriniz görülebilir hale geldiyse saç ektirme ameliyatı için uygun aday konumundasınız demektir. Bu sorunu çözmek için en etkili tedavi, saç ekimi yöntemidir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kişiye özel saç ekimi tekniği nasıl belirlenir?

Erken yaşta yapılması daha avantajlı

Saç ektirme ameliyatında belli bir yaş sınırı olmasa da erken yaşta yapılan saç ektirme ameliyatları daha iyi sonuçlar vermektedir. Saç ekim ameliyatında en önemli faktör saçtaki dökülmenin tamamlanıp tamamlanmamış olmasıdır. Örneğin erkek tipi saç dökülmesi devamlılığı olan bir saç dökülme şekli olsa da ortalama 40 yaşlarında dökülmez hızında yavaşlama başlar. Bu nedenle bu tip saç dökülmesi olanlarda dökülme tamamlanmadan saç ekimi yapılırsa, dökülme devam edeceği için sonraki dönemlerde tekrar saç ektirme ihtiyacı doğar. Hastanın daha sonradan 2 ya da 3 seans daha operasyon yaptırması gerekebilir.

Saç ektirme operasyonu için çok da geç kalmamak lazım. Sağlıklı saç kökünün alınacağı bölgedeki saçın yoğunluğunu ve canlılığını da kaybetmemesi lazım. Ensedeki saçlar ne kadar yoğunsa ameliyat o kadar başarılı geçer. Kısacası saç dökülmelerini çözmek için çok fazla geç kalmadan önlem alarak saç tedavisi için bir uzmandan destek almalı ve onun tavsiyeleri doğrultusunda tedaviye bir an önce başlanılmalıdır.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber