hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sağlık Bakanlığı işçi alımı 2022 kura sonuçları sorgulama ekranı: iscisonuc.saglik.gov.tr!

  Sağlık Bakanlığı işçi alımı 2022 kura sonuçları sorgulama ekranı: iscisonuc.saglik.gov.tr
  expand

  Sağlık Bakanlığı 11 bin 317 işçi alımı için başvurular, 28 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında tamamlandı. İŞKUR kurası sonrası gözler sonuç açıklamasına çevrildi. Başvuru şartlarını taşıyarak atamaya hak kazananlar noter kurası sonucu belli oldu. İşte Sağlık Bakanlığı işçi alımı kurası 2022 sonuçları...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı kura tarihi bakanlık tarafından geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 5 bin 80 temizlik görevlisi, 3 bin 559 güvenlik görevlisi (silahsız), 791 klinik destek elemanı, 604 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi, 275 elektrikçi, 188 boyacı, 121 marangoz, 284 ısıtma ve sıhhi tesisatçı, 261 bilgisayar sistem kurulum, bakım, onarım ve arıza giderme elemanı, 154 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı olmak üzere toplam 11 bin 317 sürekli işçi alınacak. 

  SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI

  11 bin 317 işçi alımı için kura çekim tarihi 28-29 Aralık 2022 olarak belirlendi. Kuralar noter huzurunda sabah 09:00’da çekilmeye başlanacak ve saat 18:00’de sona erdi. İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda gerçekleştirildi.

  Kura çekilişi Bakanlığın YouTube kanalı üzerinden (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) canlı olarak yayınlandı. Kura sonuçları aynı gün saat 22:00’den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecek.

  SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURA SONUCU SORGULAMA EKRANI

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow