hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sağlıklı Şekilde Kilo Nasıl Verilir? En Hızlı Ve Sağlıklı Zayıflatan Diyet Önerileri...

  Sağlıklı Şekilde Kilo Nasıl Verilir En Hızlı Ve Sağlıklı Zayıflatan Diyet Önerileri...
  expand

  Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için fazla kilolarınızdan bir an önce kurtulmak için sağlıklı ve kalıcı yöntemler kullanmanız gerekir. Hızlı kilo vermekten çok sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermeye özen göstermeniz gerekir. Vücudunuzdaki fazlalıkların kusursuz bir görünümü engellediğini ve sağlığınızı kötü etkilediğini düşünüyorsanız sağlıklı diyetler yaparak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sağlıklı Şekilde Kilo Nasıl Verilir?

  Sağlıklı bir kiloya sahip olmak, hastalıklardan korunmanıza, obezite oluşumunu önlemenize yardımcı olur. Tek düzey bir beslenme ile hazırlanmış diyet listelerini uygulayarak hızlı bir şekilde hayal ettiğiniz kiloya ulaşmak, kimi zaman mümkün olsa da sağlığınızı önemli ölçüde tehdit eder.

  Hem proteinlerden hem de farklı besinlerden yararlanabileceğiniz zengin içerikli ve sağlıklı diyet listelerini uygulayarak ve yemek porsiyonlarınızı zamanla azaltarak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Sadece beslenmeyle de sağlıklı bir kiloya sahip olamazsınız. Düzenli egzersiz ve spor yapmak kilo vermenizi önemli ölçüde kolaylaştırır ve yağ yakımını hızlandırır.

  En Hızlı ve Sağlıklı Zayıflatan Diyet Önerileri

  Sağlıksız bir şekilde kilo verdiren diyet listeleri, kilo vermenizi kas ve vitaminler aracılığı ile gerçekleştirir. Tek düzey beslenmeye sahip olan diyet listelerinden uzak durmanız gerekir. Bu diyetler, kısa vadede size kilo verdiriyor gibi görünse de verdiğiniz kiloları, yağ kütlenizden kaybetmediğiniz için çok kısa bir zaman içinde fazlası ile geri alabilirsiniz. Bu diyet türleri, genellikle çok kilo verdirmediği gibi doktorlar tarafından da önerilmez.

  Günlük olarak sizi tok tutacak yiyecekleri tüketmeyi alışkanlık haline getirerek doğal ve sağlıklı yollarla kalıcı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Spor salonuna giderek tonla para vermek yerine düzenli spor yapmak ve uzman bir hekimden yardım alarak, sağlıklı bir diyet listesi oluşturarak kısa bir zaman içinde sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

  Kilo Vermeyi Kolaylaştıracak Öneriler

  Şeker ve nişastayı gıdaların tüketimine son vererek sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Karbonhidratlı gıdalardan uzak durarak açlık seviyenizi azaltabilir ve vücudunuza daha az kalori alabilirsiniz. Bu nedenle diyet listesi yaparken listenizde karbonhidratlara çok az yer vererek böbreklerinizde biriken sodyum ve sıvının dışarı atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda sağlıklı beslenerek insülinin inmesini sağlayabilirsiniz.

  Bu tarz bir diyet yaparak 7 gün içinde ortalama 4.5 kilo verebilirsiniz. Sofralarınızda düşük kalorili yiyeceklere yer açarak kilo vermeyi kolaylaştırabilirsiniz. Ağırlıklı olarak et ve sebzeleri içeren diyet listeleri sayesinde kısa sürede hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Sağlıklı kilo vermek için ihtiyacınız olan tüm lif, mineral ve vitaminleri içeren diyetleri uygulayabilirsiniz. Mutfağınızdan eksik etmemeniz gereken düşük kalorili sebzeler;

  Brüksel lahanası
  Salatalık
  Marul
  Karnabahar
  Brokoli
  Domates
  Ispanak
  Pazı
  Aşırı Spordan Uzak Durmalısınız

  Yağ yakımı ve bir an önce kilo vermek için biraz aceleci olsanız da kardiyonun aşırısından uzak durmanız gerekir. Çok fazla spor yapmak, hızlı kas kaybına ve çok fazla yeme isteğine neden olur. Bu nedenle bölgesel zayıflama hareketleri yaparak vücudunuzda yağlanmanın en çok olduğu bölgelerdeki kasları çalıştıran hareketleri uygulayarak daha aza yorulup daha hızlı kilo verebilirsiniz.

  Hareketsiz yaşam biçimi, tiroid bezinin düzenli çalışmaması ve stres gibi nedenler kilo verme hızınızı düşürebilir. Bu nedenle düzenli uyumaya, düzenli spor yapmaya, sağlıklı beslenmeye özen göstermeniz gerekir. Sık sık ve az beslenme tarzını benimseyerek kilo vermeyi hızlandırabilirsiniz. Yemek koyduğunuz tabağı değiştirerek porsiyonlarınızı küçültmeye, şeker, un ve tuzdan olabildiğince uzak durmaya özen göstermeniz gerekir. Gazlı içecek içmek yerine bol su tüketmeye özen göstermeniz gerekir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow