Tırnak Uzatmak İçin Ne Yapılmalıdır? En Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri...

Tırnak Uzatmak İçin Ne Yapılmalıdır? En Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri...

Tırnakların uzun olması, kimi insanlar adına oldukça önemli bir durumdur. Uzun tırnakların güzel olması, elleri de güzelleştirir. Tırnağı uzamayan pek çok insan takma tırnak kullanmayı tercih etse de bu durum pek rahat değildir. Bu yüzden de tırnakların uzatılması çok önemli bir durumdur. Tırnakların kısa zamanda uzaması adına türlü araştırmalar yapılır. Tırnakların çabuk kırılma problemi bulunuyorsa, ilk önce bunun asıl sebebi araştırılmalıdır. Sağlık sorunlarından ötürü tırnaklar uzamayabilir.

Tırnaklardaki problemler, vitamin eksikliği sorunundan oluşacağı gibi tırnakları yemek ve kemirmek de hastalıktır ve tedavi edilmesi gerekir. Tırnakların yeme problemi gibi bir sorun bulunuyorsa acı oje kullanılarak, devamlı uygulanmalıdır.

Tırnak Uzatmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Tırnak uzatabilmek adına yapılacaklar aşağıdaki gibi olacaktır;

- Tırnakların bakımı konusunda evde yapılacak olan doğal kürler tırnakların, daha sağlıklı ve bakımlı olmasına destek olacaktır. Bunun adına uygulanabilecek en iyi metot ise; limonla zeytinyağı karışımıdır. Biten limon kabuğu içerisinde iki damla kadar zeytinyağı ekleyerek, tırnaklara masaj yapmak önemlidir.
- Oje sürmek, tırnakların hava almasını önleyecektir. Bununla beraber tırnakların, ojeden arındırılarak, hava alması sağlanmalıdır. Bu durum hem tırnakların sağlıklı olarak uzamasını hem de sararmasını önleyecektir.
- Tırnakların törpülenmesi önemlidir. Tırnakların uzaması konusunda önemli olan ilk durum tırnakların törpülenmesidir. Tırnaklarda yapılmaması gereken durum ise tırnakların küt kesmektir. Küt şekilde kesilen tırnaklar, çabucak kırılır ve uzamazlar. Ancak tırnakların yuvarlak bir biçimde törpülenerek kırılmalar azaltılabilir.
- Tırnaklara sirkeyle bakım yapıldığı zaman tırnaklar, hızlı bir biçimde uzar. Sirkeye eklenen belli bir miktar tuz, hafifçe bir araya getirilerek, tırnaklar su içerisinde 5 dakika boyunca bekletilerek temizlenmelidir. Her gün bu şekilde bakım yapmak, tırnakların uzamasına yardımcı olacaktır.
- Tırnakların soğuk suyla temas etmesi, tırnakların uzamasına yardımcı olur. Ancak dikkat edilmesi gereken konu, ılık suyun tırnakları yumuşatıp, daha hızlı uzamasıdır. Gün boyunca suyla çok temas eden tırnaklar, normal duruma göre daha hızlı uzar. Eller devamlı bulaşık içindeyse, bulaşıkların suyuna eklenen yarım limon suyu sayesinde, tırnaklar sertleşerek kırılmalarının önüne geçecektir.
- Ellere sürülen nemlendiriciler, tırnaklara da uygulanmalıdır. Bunun adına kullanılan el kremi çok önemlidir. İçinde zeytinyağı ya da gliserin olması, tırnakların daha sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır.
- E vitamini sayesinde ellere ve tırnaklara bakım yapılıp, uzun tırnaklara kavuşmak mümkündür. Eczaneden çok rahatlıkla bulunabilen E vitamini kapsülleri kırılarak, tırnaklara ve ellere uygulanıp, masaj yaparak yedirilmelidir.

En Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Tırnakların uzaması için yapılabilecek kürlerin tarifi hakkında bilgi vermek faydalı olacaktır. 1 çay kaşığı kadar süt, zeytinyağı ve balı bir araya getirerek iyice karıştırmak ve tırnaklara masaj yaparak, iyice yedirmek gerekir. 15 dakika boyunca ellerde beklenen bu karışım, soğuk suyla yıkanabilir. Akşamları bu karışım ellere uygulanıyorsa, sabaha kadar bekletilebilir. Tırnakların ve ellerin beslenip güçlenmesini sağlayan etkili bakım kürlerinden birisidir.

Tırnak uzatmak için yapılacak bir başka kürün malzemeleri; bir kase ılık su, bir tatlı kaşığı limon suyu ve sirke, bir yemek kaşığı tuz, bir çay kaşığı zeytinyağı bir araya getirilerek, eller bu su içerisinde tutulabileceği kadar tutulmalıdır. 10 gün boyunca her gün uygulanan bu kür sayesinde tırnaklar hem güçlü olacak hem de hızlıca uzayacaktır.

3 damla kadar biberiye yağı, 3 tatlı kaşığı kadar bal ve 3 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ile tırnakların hızlıca uzaması için bir kür hazırlanabilir. Malzemeler kabın içerisinde karıştırılarak, mikrodalgada 20 saniye boyunca ısıtılmalıdır. Tırnaklar karışım içerisinde 20 dakika boyunca bekletilmelidir. Hafta içerisinde 2 defa uygulanarak, tırnakların sağlıklı şekilde beslenmesi sağlanabilir.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS