hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Vücuda adeta format atıyor, tam bir hücre yenileyici!

  Vücuda adeta format atıyor, tam bir hücre yenileyici
  expand

  Sağlıklı bir vücut için ve bağışıklık sistemini güçlü tutmak için beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Hastalıkların en büyük sebebi genellikle yanlış ve düzensiz beslenmekten kaynaklı ortaya çıkıyor. Vücut sağlığınız için günlük almanız gereken kalori miktarını karşılamanız gerekiyor. Bazı besinler var ki onlar vücut direncinizi korumakta adeta 1 numara. Bağışıklığı güçlendiren ve şifa deposu olan bu besinler vücudu adeta tamir ediyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Vücut sağlığı olan kişiler sık sık hastalanır. Çünkü bu kişilerin bağışıklığı oldukça düşüktür. Ancak düzenli ve dengeli beslendiğinizde bağışıklığınızı güçlendirebilir ve vücudu hastalıklara karşı koruyabilirsiniz.

  Yapılan araştırmalar, hastalıklara karşı koruyan en iyi besinleri ortaya çıkardı. Eğer vücudunuz için bir güç kalkanı oluşturmak istiyorsanız bu besinleri sofranızdan eksik etmeyin.

  SARIMSAK 
  Sarımsak doğal antibiyotik özelliği ile güçlü bir şifa kaynağı. Sarımsak özellikle çiğ tüketildiğinde içeriğindeki sülfürlü bileşikler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren, kansere karşı koruyan sarımsak hücre onarımını kolaylaştırıyor. Kokusundan dolayı pek sevilmese de mutlaka her gün sarımsak tüketmek gerekiyor.

  KEFİR 
  Sindirim sisteminin en büyük dostu olan kefir, bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı oluyor. Kefir vücutta biriken ödem ve toksin gibi zararlı maddeleri de kolayca dışarı atıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Son yıllarda yapılan tüm çalışmalar, düzenli tüketildiğinde kefirin üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı koruyucu olduğunu ortaya koyuyor.

  Kefir probiyotik özelliği sayesinde bağırsaklarda kanser oluşumunu da ortadan kaldırıyor. Ayrıca sinirsel rahatsızlıklara, iştahsızlık ve uykusuzluğa karşı da fayda sağlıyor.

  ISPANAK 
  Ispanak vücudun demir ihtiyacını karşılıyor. Bağışıklık sisteminin süper besinlerinden biri olan ıspanakta A,B,C ve E vitaminleri ile kalsiyum, magnezyum, quarcetin hepsi bir arada bulunuyor.

  Ispanağın içerisinde bol miktarda bulunan C vitamini vücudun hastalıklara karşı direncini artırıyor. Enfeksiyonla savaşıyor. Kalp dostu olan ıspanak beyin yaşlanmasını geciktirici etkiye de sahip.

  TURP 
  Turp içerisindeki zengin C vitamini, folik asit, fosfor ve yüksek diyet lifi sayesinde tam bir sağlık kaynağı.

  Çok güçlü bir antioksidan olan turp, soğuk algınlığı gibi hastalıkların tedavisinde birebir. Turp ayrıca yüksek lif oranı ile bağırsakların en büyük dostu.

  BROKOLİ 
  Brokoli güçlü bir E ve C vitamini kaynağıdır. Vücudu onarır ve hücre yenilenmesini destekler.

  Brokoli, içerdiği sulforan maddesi sayesinde antioksidan aktivite göstererek bağışıklığı destekler. Brokolinin içeriğindeki vitaminler sebebiyle birçok hastalığa karşı kalkan olduğu ortaya çıktı.

  ZENCEFİL 
  Zencefil üst solunum yolu enfeksiyonları ve gripten kansere dek birçok fayda sağlıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sindirimi ve hazmı kolaylaştırmasının yanında mide bulantısına iyi gelen, kolesterolü düşüren ve kanın pıhtılaşmasını engelleyen zencefilin ağrı kesici özelliği de bulunuyor. Düzenli zencefil tüketmek vücudun direncini artırıyor.

  MANTAR 
  Mantar vücudu hastalıklara karşı koruyor. Vücudun daha dirençli ve dayanıklı olmasına yardımcı oluyor. Bağırsak hareketlerini düzenleyerek sindirim sistemini düzenli çalıştırıyor.

  PIRASA 
  Sağlığa faydaları çok yüksek olan pırasa tam bir kalp dostu besin. İçerdiği flavonoid ve kamferol sayesinde kan damarlarında meydana gelen hasarları gidermeye yardımcı oluyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow