Vücuttaki kas oranını artırmanın yolları

Vücuttaki kas oranını artırmanın yolları

Vücuttaki kas oranını artırmanın yolları

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ameliyatsız yöntemler ile daha az yağ daha fazla kasa sahip olmanın mümkün olduğunu belirtti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Karın, hastaların yağdan kurtulmak ve kas inşa etmek istedikleri bir numaralı bölgedir. Günümüz teknolojileri ile tek bir prosedürde ikisini de inşa etmek mümkün.

Yeni teknolojiler hem radyo frekansını hem de yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerjileri aynı anda yayarak bölgesel yağları eriterek yerine daha fazla kas inşa edebiliyor.

RF ve HIFEM+ enerjileri nedir?

Tedavi, eşzamanlı olarak senkronize RF ve HIFEM+ enerjileri yayan bir aplikatöre dayanmaktadır.

Bu tedavide önce radyofrekans ısıtması nedeniyle kas sıcaklığı hızla birkaç derece yükselir. Bu, herhangi bir antrenmandan önce bir ısınma aktivitesinin yaptığına benzer şekilde, kasları strese maruz kalmaya hazırlar. 4 dakikadan daha kısa bir sürede deri altı yağındaki sıcaklık apoptoza neden olacak seviyelere ulaşır yani yağ hücreleri kalıcı olarak hasar görür ve yavaş yavaş vücuttan atılır. Klinik çalışmalar, senkronize olarak kullanılan RF enerjisinin deri altı yağında ortalama %30'luk bir azalma olduğunu göstermiştir.

Beynin sınırlamalarını atlayan HIFEM+ enerjisi, bölgedeki kas liflerini gönüllü egzersiz sırasında elde edilemeyen yoğunluklarda kasar. Aşırı stres, kası adapte olmaya zorlar, bu da kas liflerinin ve hücrelerinin sayısında ve büyümesinde bir artışa neden olur. Klinik çalışmalar HIFEM+ enerjisinin ortalama olarak %25 kas hacmi artışı olduğunu göstermiştir.

Kas yapmak

İnsanların %92'si güçlü ve güçlü hissetmenin kendileri için önemli olduğunu söylüyor.

Senkronize RF ve HIFEM+ enerjileri uygulayan cihazlar kas inşa eden ve vücudunuzu şekillendirmeye yardımcı olur. Yüksek yoğunluklu elektromanyetik terapi prosedürü sayesinde, mevcut kaslar büyütülebilir ve yeni kas lifleri yetiştirilebilir.

Bu tedaviler nasıl etki eder?

Tedavi, yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik enerjiye dayanmaktadır. Tek bir seans, kaslarınızın tonunu ve gücünü arttırmada son derece önemli olan binlerce güçlü kas kasılmasına neden olur. Kas dokusu bu tür aşırı koşullara uyum sağlamak zorunda kalır. Kas geliştirme ve vücudunuzu şekillendirme ile sonuçlanan iç yapısında derin bir yeniden şekillenme ile karşılık verir.