Yara İzi Nasıl Geçer? Yüzdeki Yara İzleri En Kolay Nasıl Geçirilir?

Yara İzi Nasıl Geçer? Yüzdeki Yara İzleri En Kolay Nasıl Geçirilir?

Yara İzi Nasıl Geçer? Yüzdeki Yara İzleri En Kolay Nasıl Geçirilir?

Çarpmaya bağlı olarak ciltte yara izleri ortaya çıkmaktadır. Yara izleri sadece çarpmaya bağlı olarak değil çeşitli sebeplere bağlı olarak da gün yüzüne çıkmaktadır. Kimi yara izleri daha uzun sürerken kimi yara izleri ise daha kısa sürede geçmektedir. Yara izleri ile araştırma yapmak isteyenler yara izlerinin nasıl olduğunu merak etmektedirler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yara izlerini geçirmek için kullanılan birçok tedavi seçeneği vardır. Bu tedavi seçenekleri ile birlikte yaralar kısa süre içerisinde geçmektedir. Özellikle yara izlerine sahip olan kişiler doğal tedavi seçeneklerine başvurmaktadırlar. Yüz yaraları deri hastalıklarına neden olabilmektedir. Bundan dolayı tedavi edilmesi çok önemlidir.

Yara İzi Nasıl Geçer?

1) Limon

Limon cilt yaraları için birebir olarak tercih edilmektedir. Limon yüzdeki tüm yara faktörlerini ortadan kaldırıcı özelliktedir. Yaraların üzerine doğrudan etki eder ve iyileşme sürecini hızlandırır. Limon yoğun miktarda c vitamini içerir. C vitamini ile cildi besler ve ciltte yara izlerinin olmasını da engellemektedir. Limon aynı zamanda cildin gerekli mineral ihtiyacını da karşılar. Cilt bakımı açısından da limon önemlidir. Limon ile yara izlerini tedavi etmek için düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

2) Bal

Cilt yaralarını geçirmek için kullanılan bir diğer besin de baldır. Bal cilt yaralarını tedavi etmek için son derecede önemlidir. Bal aynı zamanda cildi önemli ölçüde temizler ve onarır. Ciltteki yararlı hücrelerin çoğalmasını sağlamaktadır. Bal cilt yara izlerini de geçirmektedir. Bundan dolayı cilt yaraları için mutlaka bal tercih edilmelidir. Bal ile birlikte kabartma tozu ile cilt yaralarınızı tedavi edici bir maske oluşturabilirsiniz. Bu şekilde bal maskesi ile birlikte yara izleri önemli ölçüde geçer.

3) Buz

Buz kürü de yine yaraların geçmesi açısından son derecede önemlidir. Buzu cildin üzerinde gezdirerek yaraların çabucak iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Buz yara tedavisinde kullanılmaktadır. Yaranın içerisinde yer alan iltihaplı hücrelerin de yok olmasını sağlar. Bundan dolayı buz iyi bir alternatif yöntem olarak bilinmektedir. Buz kürünü günde 2 defaya mahsus olmak üzere yapabilirsiniz. Bu şekilde yüzde ya da cildin herhangi bir noktasında yer alan yara izlerinden kurtulabilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

4) Soğan Kürü

Soğan kürü ile de yüzdeki ve ciltteki yaralarınızın hızlı bir şekilde geçirebileceğinizi biliyor muydunuz? Yüz ve cilt yaraları için kullanılan bir diğer kür ise soğan kürüdür. Soğan kürü soğanın özü içinden oyulduktan sonra ovalama şekli ile cilde uygulanır. Bu şekilde soğan kürü doğrudan yara izlerine etki eder. Ayda bir kez soğan kürünü cilt yaralarına uygulanması durumunda yara izleri önemli ölçüde geçmektedir. Soğan kürünü cildiye doktorları tarafından da önerilen bir kür olduğu bilinen bir gerçektir.

Yüzdeki Yara İzleri En Kolay Nasıl Geçirilir?

1) Salatalık Maskesi

Salatalık maskesi yüz yaraları için oldukça iyidir. Salatalık maskesi ile birlikte yüzdeki bütün yaraları ve sivilceleri geçirebilirsiniz. Bunun için salataları yatay şekilde kesmeniz gerekiyor. Yatay şekilde kestikten sonra yara olan bölgelere salatalığı koyabilirsiniz. Günde 30 dakika ara ile 2 kez yapmanız yeterli olacaktır. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

2) Aloe Vera Jeli

Cilt için bulunmaz nimetlerden bir tanesi olan aloe vera jeli aloe vera bitkisinden elde edilen bir jeldir. Tamamen doğal bir jel olan bu jeli yüzünüze sürerek yüzde yer alan yaralarınızı geçirmek mümkün. Aloe vera jeli yüz yaralarını geçirmekle kalmaz aynı zamanda bu bölgenin yara izlerini ve yara iltihaplarını da yine iyileştirir. Bundan dolayı aloe vera jeli yüz yarası şikayeti yaşayan kişilerde birincil olarak tercih edilen bir kürdür. 

Saçkıran Neden Olur? Nasıl Geçer? Saçkırana İyi Gelen Şeyler Nelerdir?

Saçkıran Neden Olur? Nasıl Geçer? Saçkırana İyi Gelen Şeyler Nelerdir?