Yaşlanmaya dur deyin!

Yaşlanmaya dur deyin!

Yaşlanmaya dur deyin!

Daha genç ve daha sağlıklı bir görünüm için cerrahi işleme gereken kalmadan yapılabilecekleri sizler için Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Op. Dr. İlsun Aka derledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Daha sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Bu hayal günümüzde ameliyatsız teknikler ile kolay bir şekilde gerçek olabiliyor. Ameliyatsız işlemler, birçok probleme çözüm sağlıyor.

Çizgilerinizden kolaylıkla kurtulun!

Yüz çizgilerinden rahatsız olanlar için en ideal yöntem dolgu işlemidir. En sık uygulanan bölgeler dudaklar, dudak çevresi ve burun ile yanaklar arasındaki çizgilerdir. İşlemin sonuçları 15-20 dakika içerisinde hemen görülebilir. Uygulanan bölgede hafif kızarıklık ve şişlik olacaktır ancak gün içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır.

Gergin görünüm isteyenler!

Gergin görünüm isteyenler Fransız askı yöntemini tercih edebilirler. Bu ameliyatsız bir yöntem olduğu için oldukça popüler bir yöntemdir. Basit bir askılama yöntemi kullanarak kanüller aracılığı ile işlem gerçekleştirilir. Bu yöntem özellikle ameliyattan korkan kişiler için uygundur. Ameliyatsız kısa sürede yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırabilir. Sadece estetik problemler için değil, yüz felcinden kaynaklanan yüz ifade bozukluklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Genellikle yüzün sarkan kısımları için önerilir. Bu alanlar; oval alanlar, yanaklar, çene altı, kaş ve kaş çevresi, boyun ve elmacık kemikleridir.

Operasyon sırasında lokal anestezi uygulanır ve işlem yaklaşık 1 saatte tamamlanır. İşlem öncesinde tedavi edilecek alanları belirlenir ve bu bölgelere işlem için özel olarak kullanılan ip cilt altına yerleştirilir. Yerleştirilen iplik kişinin ihtiyacına göre ayarlanır ve kesi yapılmadan işlem tamamlanabilir. İşlem sonrası şişlik ve ağrı oluşabilir.

Gözenek sorununu ortadan kaldırmak isteyenler için:

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gözenek sorunlarından şikayet edenler karbon peeling yöntemini tercih etmelidir. Sadece gözenek problemlerinde değil, düzensiz yağlanmalarda etkilidir. İşlemden sonra hasta rahatlıkla günlük hayatına dönebilir. Uygulama prosedürü çok basittir; karbon serumu temizlenmiş cilde uygulanır ve 10 dakika bekletilir. Bekleme süresinin ardından cilde lazer ışını gönderilir ve karbon partikülleri emilir. Yarım saat süren seanslar gerektiği kadar 10 günde bir tekrarlanmalıdır.

Dolgun ve pürüzsüz cilt görünümü isteyenler için:

Dolgun ve pürüzsüz bir cildin sırrı kolajen aşısıdır. Kolajen aşısı sayesinde zaman içerisinde azalmaya başlayan kolajen üretimi desteklenir. Ayrıca sivilce ve ameliyat izlerinin tedavisinde de ilk tercihtir. İlk olarak işlem yapılacak bölge belirlenir ve lokal anestezi uygulanır. İnce uçlu iğneler kullanılarak enjeksiyon yapılır. Aşı sonrası yüzde hafif kızarıklık ve şişlik olabilir ancak gün içinde kaybolacaktır. Tedavi için seans sayısına uzman hekim ile birlikte karar verilmesi önemlidir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Göz altı morluklarını azaltmak isteyenler için:

Göz altı morluklarına en etkili yöntem göz altı ışık dolgusudur. Hem göz altı morluklarına hem de göz altı çöküklükler için tercih edilmektedir. İşlemin etkisi ise 1 hafta sonra belli olur. Kişiden kişiye değişmekle beraber, ışık dolgusu 1,5 – 2 yıl etkisini korumaktadır. Uzman hekim kontörlünde ihtiyaca göre belirli aralıklar ile tekrarlanabilir bir işlemdir.

Unutmamak gerekir ki; belirttiğimiz işlemler cerrahi yöntemler olmasa dahi mutlaka uzman hekim kontrolünde yapılması gerekir. Yanlış ya da kişiye uygun olmayan tedaviler geri dönüşü zor sonuçlara yol açabilir.