Yaza hazırlık estetikleri

Yaza hazırlık estetikleri

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, yaza hazırlık estetiği operasyonları hakkında bilgiler verdi.

Yaz mevsimi herkesin daha fazla dışarı çıktığı, tatile gittiği ve sosyalleştiği bir mevsimdir. Daha güzel giyinme ve daha güzel görünme isteğinde artış olmaktadır. Bu da estetik açıdan şikayetleri olan insanların estetik cerrahiden destek alma oranlarının artmasına neden oluyor.

Yazlık kıyafetleri rahatça giyebilmek, mayo ya da bikiniyi gururla taşıyabilmek için estetiğe ihtiyaç olabiliyor. Bunun için hazırlığa bahar aylarından itibaren başlanması operasyonların oturması için gerekli sürenin kazanılmasına yardımcı olur. Bahar aylarının ılıman ikliminden yararlanarak rahat bir iyileşme süreci geçirmek, güneş ışıklarından korunmak ve yazı daha estetik bir görünümle karşılamak mümkün olabiliyor.

Yaz aylarında en fazla talep edilen operasyonlar arasında bölgesel incelme operasyonları, kırışık tedavileri ve dolgunlaştırmalar yer alıyor. Meme estetiği, karın germe, bölgesel incelme, kırışık giderme ve dudak dolgusu geliyor. Tüm bunlar için birkaç haftalık iyileşme süreci yeterlidir.

Botoks ve dolgu

Güneş ışıkları botoks ve dolgu uygulamalarında oldukça önemli risk oluşturur. Bu yüzden güneşli günler gelmeden botoks ve dolgu enjeksiyonu ihtiyaçlarınızı gidermeniz gerekir. Kırışık tedavisi ya da önleyici botoks uygulamaları için hala geç kalmış sayılmazsınız. Dudak dolgunlaştırma, ameliyatsız burun estetiği, yanak dolgusu, çene inceltme ya da çene konturu belirginleştirme, göz kapaklarındaki sorunlar için ışık dolgusu, kaş kaldırma gibi ameliyatsız estetik teknikleri yaza hazırlık için en fazla tercih edilen operasyonlar arasındadır.

Meme estetiği

Göğüslerinde hacim eksikliği, sarkma ya da asimetri gibi sorunları olan kadınlar için meme implantı ile büyütme, meme dikleştirme ya da meme küçültme estetikleri uygulanabilir. Aşırı küçük göğüsler kadınların mutsuz olmasına yol açabiliyor. Bunun yanı sıra aşırı büyük göğüsler de özellikle yaz aylarında kadınların yaşam kalitesinin düşmesine yol açabiliyor. Yine aşırı asimetrik göğüsler de özgüven düşüklüğüne ve mutsuzluğa neden olabiliyor. Güzel göğüslere sahip olmak kıyafet seçiminden özgüven artışına kadar birçok açıdan kadınların kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı oluyor.

Burun estetiği

Burun yüzün tüm görünümünü etkileyen, konumu itibariyle bakışları üzerine çeken bir uzuvdur. Burundaki estetik sorunlar bu nedenle kişilerin psikolojisini olumsuz yönde etkileyen bir öneme sahiptir. Estetik sorunlar ile beraber işlevsel sorunların da olması durumunda kişinin genel sağlığını da olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Günümüzde minimal müdahale ile sadece sorunun tedavi edilmesini sağlayan, izsiz, hareketli, yüzle her açıdan uyumlu, doğal görünümlü burun estetiği operasyonları yapılabilmektedir. Hem işlevsel hem de estetik açıdan hastanın yaşam kalitesinin artmasını sağlamaktadır.

Karın germe

İnce tişört ve gömleklerin ya da bikini ve mayonun içinde dümdüz bir karınla gezmek herkesin hayalidir. Maalesef her karın sadece egzersiz ve diyetle düzleşmez. Bazı durumlarda mutlaka estetik operasyona ihtiyaç olur. Basit bir karın germe operasyonu ile karın düzleştirilerek daha estetik hale getirilebilir.

Bölgesel incelme

Bazı aşırı inatçı yağlar diyet ve egzersizle eritilemez. Bu durumda liposuction ya da lipoplasti ile aşırı inatçı yağlar eritilerek bölgesel incelme sağlanabilir. Karın, kalça, kol, uyluk, diz, ayak bilekleri ve gıdı bölgelerindeki aşırı yağlar eritilebilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS