hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni sistemde 1 hafta geride kaldı: Bakan Koca'dan güzel haber...

  Merkezi Hekim Randevu Sisteminde yeni dönem startının üzerinden 1 hafta geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, randevu sisteminde atılan yeni adımı yani onaylı randevu sistemini değerlendirdi. "Sadakat oranında, randevusuna gelen vatandaşın oranında önemli oranda artış olduğunu görüyoruz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ONAYLI RANDEVU SİSTEMİ'NDE 1 HAFTA GERİDE KALDI

  Hastanelerde onaylı randevu döneminde 1 hafta geride kaldı. Randevusuna sadık hastaların oranında artış görüldüğünü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Bakan, "Vatandaşımızı daha hızlı sağlık hizmetine eriştirmek için gayret ve çaba içindeyiz" ifadelerini kullandı.

  "RANDEVUSUNA SADIK HASTA SAYISI ARTIYOR"

  Sağlık Bakanı Koca, kabine toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nde atılan yeni adımı, yani onaylı randevu sistemini değerlendirdi. Şu anda sistemde sorunla karşılaşılmadığını belirtti. "Özellikle sadakatsizlik ve son dakika iptalleri sebebiyle kapasitemizin yüzde 30'unu kullanamıyorduk. Bu anlamda sadakat oranında, randevusuna gelen vatandaşımızın oranında önemli artış var. Yarın koordinasyon kurulu toplantımız var, değerlendireceğiz. 1 aylık sonuçları da gelecek ay açıklayacağız. Hastaneleri teker teker ziyaret ederek değerlendirmeler yapıp klinik değerlendirme noktasına kadar iniyoruz. Amaç vatandaşın sağlık hizmetinde tüm branşlarla erişimini sağlayana kadar. Bazı branşlarda sorunları görüyoruz. O branşlarla ilgili sorunu çözmek için çaba içindeyiz o sorunu çözene kadar mücadeleye devam" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bakan Koca, "Şuan en öncelikli gündemimiz sağlık hizmeti talebi olan vatandaşlarımızın tamamının talebini en hızlı ve en uygun şekilde karşılamak. Bu konuyu çözene kadar daha öncelikli bir gündemimiz olmayacak. Çözüm var ve yakın zamanda daha iyi sonuçlar aldığımızı hep birlikte göreceğiz" diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow