hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni trend "göz rengi değiştirme" ameliyatı

  KAYNAKEmel Telli | CNN TÜRK

  Burun estetiği, botoks derken şimdi de yeni trend, göz rengini değiştirme ameliyatı oldu. Sosyal medyada sık sık paylaşılan bu işlem oldukça riskli. Çünkü körlüğe kadar götürebiliyor. Ayrıntılar CNN TÜRK Muhabiri Emel Telli ve kameraman Buğra Benlioğlu'nun haberinde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeni trend göz rengi değiştirme ameliyatı. "Mavi ve yeşil olsun" diyerek ameliyat masasına yatıp göz renklerini değiştiriyorlar.

  Güzel burun, belirginleştirilen elmacık kemiği, pürüzsüz bir cilt. Estetik operasyonlarına şimdi de bir yenisi eklendi. Yeni moda göz renginin değiştirilmesi. Bu tehlikeli işlem, sosyal medyada sık sık paylaşılıyor.

  Yeni trend göz rengi değiştirme ameliyatı

  Kullanılan boya, gözün içine enjekte ediliyor. İşlem kimi zaman da lazerle yapılıyor. Yani oldukça tehlikeli bir operasyon.

  Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Sevil Karaman konuyla ilgili, “Korneaya aynı böyle bir deri altına boya enjekte etme gibi bir işlem uygulanıyor. Hakikaten iddialı bir işlem. Yani körlükle sonuçlanabilir. Kornea nakline kadar gidebilir korneada alerjik bir reaksiyon geliştirirseniz. Çok ciddi komplikasyonlara yol açar” ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeni trend göz rengi değiştirme ameliyatı

  Karaman ayrıca göz rengini değiştirmek isteyenlere daha masum yöntemleri öneriyor. “Kontakt lensler var. Alerjik reaksiyonları fazla çıkaran lenslerdir ama en azından kornea içine boya enjekte edilmiyor. Göze lazer yapma, göz içine yapay göz merceği koyma gibi işlemler yapılmasına göre daha masum.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow