Yoğurt suyu zayıflatıyor!

Yoğurt suyu zayıflatıyor!

Yoğurt suyu zayıflatıyor!

Yoğurdun vücuda faydaları saymakla bitmiyor. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlayan ve bağırsak hareketlerini düzenleyen yoğurt zayıflamak isteyenlerin de en büyük yardımcısı. Yapılan son araştırmalara göre yoğurt suyu içmenin kilo vermeyi kolaylaştırdığı ortaya çıktı. Uzman isim konuya ilişkin detayları açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yoğurt insan vücuda çok yararlı olan besinlerden biri. Güçlü bir probiyotik kaynağı olan yoğurt düzenli tüketildiğinde bağırsakların çalışmasına yardımcı oluyor ve sindirimi düzenliyor. Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, çocuk ve erişkinler için önemli bir besin olan yoğurdun suyunun zayıflamak için kullanılabileceğini söyledi.

Uzman isim çocuklarda ve erişkinlerde yoğurt tüketiminin önemine dikkati çekti. Yoğurdun özelikle kalsiyum ihtiyacını gidermek için önemli olduğunu ifade etti ve özellikle evde yapılan yoğurdun tüketilmesini önerdi.

Yoğurda metal kaşık yerine tahta kaşık ile temas edilmesi gerektiğini anlatan Arıca, “Özellikle yoğurdu metal kaşık yerine tahta kaşıkla kullanmalıyız. Biz metal kaşık kullandığımızda değdiği yerde birkaç saat sonra yoğurdun sulandığını ekşidiğini göreceğiz. Tahta kaçıklarda bu problem ortadan kalkıyor” dedi.

Yoğurdun suyunun da atılmaması gerektiğini sözlerine ekleyen Arıca, yapılan araştırmalarda bu suyun zayıflamaya yardımcı olduğu ortaya çıktı.

"Yoğurt suyu vücuda çok faydalı. Ne gibi faydaları var, mide PH’ını düzenliyor. Barsak metabolizmamızı artırıyor. Özellikle erişkinlerde, erkek, kadınlarda kilo obeziteyi engellediğini dair ciddi yayınlar var. Yoğurt suyu içenler zayıflayabiliyor" 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber