hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yüksek tansiyon nasıl düşer? Yüksek tansiyon belirtisi ne? Yüksek tansiyona ne iyi gelir?

  Yüksek tansiyon nasıl düşer Yüksek tansiyon belirtisi ne Yüksek tansiyona ne iyi gelir
  expand

  Tansiyon yükselmesi anında yapılması gerekenler birçok insan tarafından araştırılmaktadır. Yüksek tansiyon günümüzde birçok insanda rastlanılan hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Limon, su ve tuzla birlikte yüksek tansiyonla baş edebilirsiniz. Peki ama yüksek tansiyonu düşürmek için neler yapılmalı? İşte yüksek tansiyon düşürme yolları ve yüksek tansiyona iyi gelen doğal besinler!

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tansiyon nasıl düşer ya da yüksek tansiyona ne iyi gelir soruları yanıt arıyor. Birçok insanın günümüzde yüksek tansiyon hastası olduğu bilinmektedir. Sorusu tansiyonu düşük kişiler tarafından merak ediliyor. Tansiyon düşüklüğü olan kişilerde; tansiyon değerleri 90/60 mm Hg’nin altında olmasıyla oluşabilmektedir. Peki tansiyon nasıl düşürülür?

  Yüksek tansiyon nasıl düşer?

  Yüksek tansiyonun fark edildiği anda yapılması gereken ilk yöntem limonlu su içmektir. Bir bardak suya bir adet limonu sıkıp içtiğinizde yüksek tansiyonunuzu düşürebilirsiniz. Ayrıca tansiyonunuz yükseldiği anda başınıza soğuk su serpebilirsiniz. Sinirler uyarıldıktan sonra yüksek tansiyonunuz düşebilir.

  Yüksek tansiyona ne iyi gelir? 
  Yüksek tansiyona sarımsak, nar, kekik ve greyfurt iyi gelmektedir. 

  ▪ Sarımsak; limona oranla daha kısa sürede tansiyonunuzun düşmesini sağlayacaktır.
  ▪ Nar ve nar suyu tüketin; yükselen tansiyonunuzun düşmesini ve dengede kalmasını sağlayacaktır.
  ▪ Kekik; suyunu kaynatarak içebileceğiniz kekikte tansiyonu düşürmektedir.
  ▪ Greyfurt suyu; limon gibi aynı cinsten olduğundan dolayı tansiyonu düşürmektedir. Fakat tansiyon ilacı kullanmadığınız takdirde içmeniz fayda sağlayacaktır. Çünkü kullandığınız ilaç ile etkileşime geçebilmektedir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow